Elazığ’da Öğrencilere 235 Bin Yardımcı Kaynak Kitap Dağıtıldı

Elazığ’da öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 235 bin yardımcı kaynak kitap dağıtıldı.

Elazığ’da Öğrencilere 235 Bin Yardımcı Kaynak Kitap Dağıtıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, LGS ve YKS sınavına girecek öğrencilere destek olmak amacıyla hazırlanan çalışma kitaplarından 12 milyon bastırarak 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak dağıttı.

Millî Eğitim Bakanlığı, tüm eğitim kademeleri için öğrencilerin ek kaynak ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışma yaprakları, fasiküller, çalışma soruları, beceri temelli testler, LGS örnek ve YKS çalışma soruları gibi pek çok yardımcı kaynağı her ay düzenli olarak yayımlamaya devam ediyor.

Bu kaynaklarla öğrencilerin yardımcı kaynak ihtiyacının ücretsiz giderilmesi amaçlanıyor. MEB, bu kapsamda şu ana kadar 24 milyon yardımcı kaynak kitabını öğrencilere dağıttı.

Gönderilen yardımcı kaynakların öğrenci ve öğretmenlerce büyük memnuniyetle karşılanmasının ardından MEB, LGS ve YKS sınavına girecek öğrenciler için yeni bir adım daha attı.

Öğrencilere destek olmak için LGS çalışma ve YKS çalışma kitapları hazırlayan MEB, bu kitaplardan da 12 milyon bastırarak 8 ve 12. sınıf öğrencilerine ücretsiz dağıtmaya başladı.

Böylece MEB'in bu desteğiyle öğrenci velileri üzerindeki önemli bir maddi yük daha kaldırılmış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Elazığ’a gönderilen yardımcı kaynak kitaplar milli eğitim müdürlüğü kitap deposuna indirildikten sonra hızlı bir şekilde tüm okullara dağıtıldı.

8 ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak gönderilen yardımcı kaynak destek paketi ile birlikte bu yıl ilimizde 235 bin yardımcı kaynak kitap dağıtımı gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Yasin
Ali Yasin - 2 hafta Önce

Bu bizim okul lan

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117