ELAZIĞ’DA OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda Elazığ ile ilgili konuştu. Bakan Selçuk konuşmasında “Pazartesi günü okulları açacağız inşallah” dedi.

ELAZIĞ’DA OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda Elazığ ile ilgili konuştu.

"DEPREM BÖLGESİNDE PAZARTESİ OKULLARI AÇACAĞIZ"

Depremin olduğu ilk gün oradaydık ve sahayı tümüyle kontrol altına alıp, fiziksel sağlık ihtiyacı için anlık ulaşım sağlandı. Bölgeyi dolaşarak, halkın toplandığı alanlara ulaşarak bunların hepsini AFAD'ın takibinde yapıldığını gördük. Bu beni vatandaş olarak da mutlu etti. Eğitim açısından baktığımızda küçük çocukların rehabilitasyonunu sağlamış olduk. Okullarımız barınma yeri haline geldi. Beslenme konaklama tedbirleri alındı. Okul bahçelerine çadırlar kuruldu. Okul bir toplanma alanı.

Bizim ekiplerimiz tüm okullarımızı gece yarısından itibaren denetlenmek üzere ziyaret edildi. Hangi okulda ne var ne yok ön notlar aldık. 30 civarı okul binamız hasarlı olduğu için o okullarda eğitim yapılmamasına karar verdik. Çocukların bir çalışma ortamına ihtiyacı var. Yardımcı kaynaklara desteklere ihtiyacı var. Tüm bu ortamlar bu çocuklar için sağlandı. O kadar çok gönüllü öğretmen var ki... Binlerce talep geldi öğretmenlerden bizde destek olmak istiyoruz diye. Önümüzdeki pazar günü orada olacağım. Velilerimizle görüşme yapacağız. Daha başka isteğiniz var mı diye soracağız. Pazartesi günü okulları açacağız inşallah. Toplam 11 bin öğrencimiz bazı okullarla da ilişkilendirildi. Hiçbir sıkıntı yok demek doğru değil. 500 gönüllü öğretmenimiz çalışmalarına devam ediyor psiko destek anlamda 20 bin öğretmen ve vatandaşımıza psikososyal desek sağladık.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 15:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahadır
Bahadır - 1 yıl Önce

Umarım Enerji Bakanın Elazığ'a gelişi gibi olmaz. Enerji Bakanı geldi gitti AKSA vatandaşa ikinci depremi yaşattı.

Elazığ'Lı
Elazığ'Lı - 1 yıl Önce

İnşAllah olur milletimiz perişan ya okullar 1 martta açılsın çok perişan nız ya

ŞOVU KES
ŞOVU KES @Elazığ'Lı - 1 yıl Önce

istersen hiç açılmasın gerizekalı bir sürü 8. sınıf öğrencisi sınava hazırlanıyor. Unutma

Şule
Şule - 1 yıl Önce

Evimiz yikildi dogalgaz 225 tl elektirik 154 tl oysaki o ay evde degildik herhalde evde cinler yakti elektirik ve dogalgazi

Necati
Necati - 1 yıl Önce

Bence okullar 1 Mart'ta açılma insanların çocukları perişan

Şahin
Şahin - 1 yıl Önce

Bu kadar rezilligimiz var 1 aylık doğalgaz ücreti daha rezillik 650 tĺ.gelde öde bunu

Elazigli
Elazigli - 1 yıl Önce

Ben nasil geleyim piskolojim bozuk aq

Begüm solak
Begüm solak - 1 yıl Önce

İnşAllah biranonce okullar açılır ve hayat normale döner, derslerden çok geri kalındı

hasan
hasan - 1 yıl Önce

23 hayırseverin yapacağı okullara ilave olarak devletin de yıkılan okullarının yerine yenilerini yapmaları gerekiyor. eğer hayırseverlerin bağışladığı okullar yıkılan okulların yerine yapılacak ise elazığ hiç bir şey kazanamamış bir şehir olur benim gözümde. ikili eğitime geçirecek kadar okul vaat etmeyecekse bakan bey bence elazığı yönetenlerin yetersizliğini göstermiş olur.


SIRADAKİ HABER

banner103