Elazığ’da Rezerv Alanlardaki Konutların Fiyatları Belli Oldu

Elazığ’da 24 Ocak depreminin ardından ağır hasar alan ve yerinde yapılan mahallelerdeki konut ve işyerlerinin fiyatları belli oldu. Konut fiyatları en düşük 300 bin en yüksek 480 bin TL olacak. Detaylı fiyat listeleri site yönetimleri ve muhtarlıklar aracılığı ile yarın askıya çıkacak.

Elazığ’da Rezerv Alanlardaki Konutların Fiyatları Belli Oldu

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından Elazığ’da yaklaşık 24 bin konutun inşasına başlandı ve konutların büyük bir kısmı tamamlandı.

Yapılan konutların bir kısmı rezerv alanlarda inşa edilirken bir kısmı ise kentsel dönüşüm kapsamında yerinde inşa edildi.

Rezerv alanlarda inşa edilen konutların fiyatları uzun bir süre önce açıklanırken riskli alan ilan edilerek yerinde dönüşümün yapıldığı Abdullahpaşa, Rüstempaşa, Sürsürü ve Mustafapaşa mahallelerinde ise konut ve işyerlerinin fiyatları büyük bir merakla bekleniyordu.

Edinilen bilgiye göre konut fiyatlarının en düşük 300 bin en yüksek 480 bin TL aralığında olduğu öğrenilirken bu fiyatlardan arsa payı düşürülerek ödeme yapılacak

Detaylı fiyat listeleri site yönetimleri ve muhtarlıklar aracılığı ile yarın askıya çıkacak.

Fiyatların açıklanmasıyla vatandaşlara yeni güncel arsa bedeli üzerinden bir cayma hakkının tanınması da gündemde.

Öte yandan konutların ödemelerinin 18 yılda sabit bir şekilde olacağı ve işyerlerinin ödemelerinin de 7 yıl vadeyle yapılacağı da gelen bilgiler arasında.

İsteyen vatandaşlar TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanarak peşin ödeme de yapabilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109