Elazığ’da Sahurda Üç Gün Boyunca Davul Çalınmayacak

Dört gözle beklenen sofraların bereketi Ramazan-ı şerif bugün itibariyle başlıyor. Elazığ’da sahur denilince akla ilk gelen davul ve klarnet çalgısı ülkemizde üç günlük milli yas ilan edilmesi nedeniyle ve Filistin şehitlerimiz için üç gün boyunca çalınmayacak. Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse, “Davul ve klarnet çalgısı üç gün boyunca çalınmayacak” dedi.

Elazığ’da Sahurda Üç Gün Boyunca Davul Çalınmayacak

Elazığ’da sahur denilince akıllara gelen davul ve klarnet çalgısı milli yas nedeniyle üç gün boyunca çalınmayacak.

Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu “Son Baskı” programına canlı telefon bağlantısı gerçekleştirerek açıklamada bulundu.

“GELENEK HALİNE GELEN DAVUL KLARNET ÇALGISI ÜÇ GÜN BOYUNCA ÇALINMAYACAK”

Abdullahpaşa Muhtarı Yavuz Köse, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ülkemizde milli yas ilan edildi Filistin şehitlerimiz için. Sayın Belediye Başkanımızın da talimatıyla üç gün boyunca hem mahallemizde hem de köylerimizde gelenek haline gelen davul klarnet çalgısı üç gün boyunca çalınmayacak. Tabi bugün ilk teravih namazına başladık. İlk sahurumuza da bugün itibariyle başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TÜM MAHALLE MUHTARLARIMIZIN ALMIŞ OLDUĞU BİR KARAR”

Köse, “Tüm muhtarlarımızın almış olduğu bir karar. Mahalle muhtarlarımızla biz bu konuyu konuştuk. Ülkemizde milli bir yas var. Memleketimizde de zaten öyle. Davul klarnet çalınmaması için arkadaşlarımızla görüştük. Herkeste ‘doğrudur’ dedi. Ondan dolayı biz de köydeki muhtarlarımızı da arıyoruz. Üç gün boyunca sahurda klarnet ve davul çalınmayacak. Bütün hemşerilerimizin Ramazan’ını kutluyoruz. İnşallah böyle acıları daha da yaşamayız. Filistin şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 00:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan Demir
Erkan Demir - 3 yıl Önce

sayın muhtarım davul ve klarnet ayın kaçında balyaca sayın muhtarım ayrı Ramanlar dilerim saat14.41

Remzi
Remzi - 3 yıl Önce

Hiç çalmasa daha iyi olur. Oruç tutamayan var, tutmayan var, sahura kalkan var, kalmayan var, davuldan sonra kalkmak isteyen var, önce kalkan var. Kesinkile yıl oldu 2018 dacul kaldırılımalı.

Cemal
Cemal - 3 yıl Önce

Davul Zurnacılar Düğünlerin içine etmeye başladılar.Ne idiğü belirsiz nereye hangi yöreye ait olduğu belli olmayan saçma sapan Davul zurna gürültüsünden millet salonlardan kaçar oldu. 3 tane ergen kalkıp ileri geri tepinecek diye düğünleri mahvettiler Salonda çalan Davulculara Ramazan ruhsatı vermesinler

SIRADAKİ HABER

banner103