Elazığ’da SGK Teşvik Süresi 1 Yıl Uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 51 il ve 2 ilçede ilave 6 puanlık Sosyal Güvenlik Kurumu Teşvik Süresinin 1 yıl daha uzatıldığını, kararın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini duyurdu.

Elazığ’da SGK Teşvik Süresi 1 Yıl Uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk aralarında Elazığ’ında bulunduğu 51 il ve 2 ilçede ilave 6 puanlık Sosyal Güvenlik Kurumu teşvik süresinin 1 yıl daha uzatıldığını, kararın Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdiğini duyurdu.

SELÇUK: ÖZEL SEKTÖRDE İŞÇİ ÇALIŞTIRAN İŞVERENLER YARARLANABİLECEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla, işverenlerimizin işçilerimiz adına ödeyecekleri SGK primlerinden 5 puanlık indirime ilave olarak 6 puan daha indirim uygulamasını bir yıl daha uzattık. İşi, işçiyi ve istihdamı korumaya ve desteklemeye devam ediyoruz. Bu ilave teşvikten sosyoekonomik gelişmişlik endeksi düşük olan il ve ilçelerde üretim ve istihdamı artırmak için özel sektörde işçi çalıştıran işverenler yararlanabilecek" ifadelerine yer verildi.

İNDİRİMİN UYGULANACAĞI İL VE İLÇELER

1 Ocak 2013 tarihinden beri yürürlükte olan ilave 6 puanlık indirimin uygulanacağı il ve ilçeler şöyle:

Afyonkarahisar, Amasya, Artvin, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Bartın, Çorum, Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Rize, Sivas, Trabzon, Uşak, Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kilis, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sinop, Tokat, Tunceli, Yozgat, Hakkari,  Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van, Bozcaada, Gökçeada oldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 18:38
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 1 yıl Önce

Bu imkandan nerede ise her il faydalanmış. Elazığ basını bu haberi gereksiz yapmış. Elazığ ı kurtaracak olan , BÜYÜKŞEHİR olmak. Elazığ bu hakkını istemeli...

Eyüp YILDIRIM
Eyüp YILDIRIM @Murat - 1 yıl Önce

Büyükşehir olmak Elazığ'ı kurtaracakmış!!! Nasıl kurtaracak diye bir soru sorsak cevap veremeyecek. Cehalet bedava!

Manşet Hatalı
Manşet Hatalı - 1 yıl Önce

51 ile bu imkan tanınmış Sadece Elazığ içinmiş gibi başlık atılmış

SIRADAKİ HABER

banner103