Elazığ’da Suriye – Türkiye Dostluk Derneği Açılıyor

Elazığ’da Suriye – Türkiye Dostluk Derneğinin açılışı 21 Aralık Cumartesi günü saat 13:30’da Birlik Vakfı Elazığ Şubesi’nde gerçekleşecek. Açılacak dernek ile ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Ömer Derviş “Amacımız din, dil, ırk, cinsiyet, politik görüş farklılığı ve diğer nedenlere dayalı hiçbir ayrım gözetmeksizin ülkesinden ayrılmış mültecilere yardımcı olmak ve sorunlarına çözüm aramaktır” dedi.

Elazığ’da Suriye – Türkiye Dostluk Derneği Açılıyor

Suriye-Türkiye Dostluk, Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Elazığ Şubesi Cumartesi günü 21 Aralık Cumartesi günü saat 13:30’da Birlik Vakfı Elazığ Şubesi Belediye İş merkezinde açılacak.

DERVİŞ: ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEKTİR

Açılış öncesi açıklamalarda bulunan Suriye-Türkiye Dostluk, Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ömer Derviş, “Derneğimiz din, dil, ırk, cinsiyet, politik görüş farklılığı ve diğer nedenlere dayalı hiçbir ayrım gözetmeksizin ülkesinden ayrılmış mültecilere yardımcı olmak ve sorunlarına çözüm aramayı amaçlamaktadır. Mültecilerin ülkemizde kaldıkları sürece Türkiye’yi daha yakından ve doğru kaynaklardan tanımalarını sağlamak için çalışmalar yapıp milli birlik ve beraberlik, ortak kültür ortak inanç bilincini vermek için gayret göstermektir. Ülkelerine döndükleri vakit ülkemizi doğru tanıtmaları ve ülkemizde kaldıkları sürece de yasalara uygun hareket etmeleri konusunda çalışmalarımız devam edecektir” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7