Elazığ’da Vaka Sayısı Artıyor

Koronavirüsle mücadele dünya genelinde devam ederken, Elazığ’da vaka sayısındaki artışın devam ettiği öğrenildi. Şehirdeki vaka sayısı resmi olarak açıklanmasa da hayat ev sığar uygulamasında Elazığ’ın kırmızı alanının giderek genişlediği görüldü.

Elazığ’da Vaka Sayısı Artıyor

Türkiye'de koronavirüsle mücadelede 1 Haziran itibarıyla hayata geçen kontrollü normalleşme süreciyle birlikte Elazığ’da vaka sayısındaki artış devam ediyor.

Elazığ’da resmi makamlarda tarafından koronavirüs tanısı konulan hasta sayısı kamuoyuna açıklanmazken, edindiğimiz bilgiye göre Elazığ’daki vaka sayısındaki artış gün geçtikçe devam ediyor.

Şehirdeki vaka sayısı her ne kadar gizemini korusa da hastanelerdeki pandemi servislerinde yoğunluk artıyor.

Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler filyasyon çalışmalarıyla beraber karantinalarını sürdürürken vatandaşlardan dikkatli olunmaları isteniyor.

 Vaka sayısının her geçen gün arttığı Elazığ’da vatandaşlardan sosyal mesafe, maske ve el hijyeni konularına riayet etmeleri gerektiği ifade edildi. 

Bazı şehirlerde belirli periyotlarla vaka sayılarına ilişkin bilgiler veriliyor. Ancak Elazığ’da yaklaşık son 3 aydır vaka sayısına ilişkin herhangi bir açıklama yapılma yapılmazken, Hayat Ev Sığar uygulamasında Elazığ’ın vaka sayılarındaki artış hızı gözler önüne seriliyor.

İlk fotoğrafa bakıldığında, Elazığ’ın vaka sayılarındaki düşüklük, koronada riskli alanların daha az bir bölümü kapsadığını gösteriyor.

İkinci fotoğrafta ise, alanın daha da genişlediği ve kırmızı alanının daha da büyüdüğü gözler önüne seriliyor.

Ortaya konulan bu son durum, Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da vaka sayılarının artışının devam ettiğini, vatandaşların daha fazla dikkatli ve maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha özen göstermesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 20:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAVAŞ
SAVAŞ - 1 ay Önce

SAHİPSİZ ELAZIĞ .UYUMAYA DEVAM.HA BU ARADA akp vekilleri nerede ???ilçelerde ziyafette karın doyurup ,milleti kandırmaya devam mı ediyor ???

Dervaz
Dervaz @SAVAŞ - 1 ay Önce

Hem kurala uyma hemde onu bunu suçla
Sokağa çıkma yasa koysa isyan edersiniz bune yasak dersiniz serbest bıraksa ne maske takıyorsunuz ne sosyal mesafeye uyuyorsunuz sonrada gelip burda saçma sapan yorumlarla onu bunu suçlarınız bu zihniyet coronadan daha tehlikeli

hakan
hakan @SAVAŞ - 1 ay Önce

ne kadar boş konuşmuşsun

Elazığspor...
Elazığspor... - 1 ay Önce

Kurban bayramı sokağa çıkma yasağı olacaktı, yurdışından gelişler yasaklanacaktı, yurtiçi yolculuklar yasak olacaktı. Olsaydı ELAZIĞIMIZDA hastalık çok ama çok az olurdu eskisi gibi...

Uni GS 1905
Uni GS 1905 @Elazığspor... - 1 ay Önce

Katılıyorum sana doğrusun kurban bayramından önce hastalık çok ama çok azdı...

Karşıyaka City
Karşıyaka City @Elazığspor... - 1 ay Önce

Haklısın Kardeşim

Yk
Yk - 1 ay Önce

Tek suçlu yurt dışından gelenlere izin verenlerde. İzin vermeyecektiniz kardeşim yılın 360 günü yurt dışında kalan adamı 5 günlüğüne almayacaksn memlekete. Çok seviyor da dayanamıyorsan memlekete gelmek için o zaman senin dışarda ne işin var.

Taner yaşar
Taner yaşar - 1 ay Önce

Nabalım günahım il yöneticilerinin boynuna yasak getirmezsen herşeyi serbest yaparsan olacağı bu halk olarak zaten en büyük hata bizde hataya hatayla karşılık veren il yöneticilerinde

..
.. - 1 ay Önce

Türkiyeden almanyaya gidenlerde negatif test istiyorlar ama almanyadan türkiyeye gelişlerde hiçbir şart aranmıyor. Sizce ülke olmak hangisini gerektirir? Almanya bizi kıskani.

Hasan bulut
Hasan bulut - 1 ay Önce

Yalan, ne karantina var ne filyasyon, inanmayana ıspatlarım, komşularımızda var hemde kapı komşumuz, 15 gün oldu il sağlık müdürlüğünden ne gelen ne giden

İsmail
İsmail - 1 ay Önce

Hiç kimsede suç aramayalim. Hangi kurala uyduk ki virüs dursun. Herkes her istediğini sosyal mesafe olmadan yapsın sonrada niye virüs çoğaldı diye yetkilileri suclayalim. Bizim millet böyle oldukça daha çok çekeriz.

Bitmeyecek inşallah
Bitmeyecek inşallah - 1 ay Önce

Arkadaşlar mesafe diyorlar kaldırım üzerinde bulunan çay ocakları millet dib dibe girmiş gelen geçenin karısının kızının gotune bacağına bakıyorlar Elazigin Abisini aradım nerde zabitan hani hangi kodaman çay ocağı olan biri var da sessiz kalniyor mücahid zamanında denetim var di şimdi tey tey ula elim kirilsaydi sana oy vermesydim sayın başkan Elazigin Abisi hee


SIRADAKİ HABER

banner7