Elazığ’da Yaklaşık 4 Bin 700 Konutun Kurası Cuma Günü Çekilecek

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından TOKİ tarafından yapılan konutların kurası 5 Mart Cuma günü çekilecek. Yemişlik, Çatalçeşme, Zafran ve Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 4 bin 700 konutun kura çekilişi sabah 08.30’da başlayacak. Kura çekilişi Kanal Fırat ve Kanal E televizyonlarından canlı olarak yayınlanacak.

Elazığ’da Yaklaşık 4 Bin 700 Konutun Kurası Cuma Günü Çekilecek

Toplu Konut İdaresi tarafından 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremin ardından Elazığ’da depremzedeler için afet konutları yapılmaya başlanıldı.

KURALAR KARMA ŞEKİLDE YAPILACAK

Elazığ'da yapımı tamamlanan deprem konutlarının çekilişi genel (karma) kura ile yapılacak. Kuralar noter huzurunda gerçekleştirilecek.

YAKLAŞIK 4 BİN 700 KONUTUN KURASI ÇEKİLECEK

Son alınan kararla Karşıyaka Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan ve hak sahiplerine teslim edildikten sonra artan 115 konutun da kuraya dahil edilmesine karar verildi. Böylelikle; Yemişlik, Çatalçeşme, Zafran ve Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 4 bin 700 konutun kuraları çekilecek.

ŞEHİR MERKEZİNDEKİ TÜM HAK SAHİPLERİNİN KURALARI ÇEKİLMİŞ OLUNACAK

Yapılacak olan kura çekimiyle Elazığ şehir merkezinde bulunan ve kentsel dönüşüm kapsamı dışındaki tüm hak sahiplerinin kuraları çekilmiş olunacak. 

CUMA GÜNÜ SAAT 08.30'DA KURA ÇEKİMİ BAŞLAYACAK

Yapımı tamamlanan konutların kuraları 5 Mart Cuma günü gerçekleştirilecek. Kura çekimi Cuma günü sabah saat 08.30’da başlayacak.

Kura çekimi Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonlarından canlı olarak yayınlanacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 17:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vergisini ödeyen vatandaş
Vergisini ödeyen vatandaş - 1 ay Önce

Yüzlerine gözlerine bulaştırdılar en başından beri. İşin içinden çıkamayınca da herkesi toplu kuraya katarak kurtulacaklarını sanıyorlar. Yaptıkları terbiyesizlik, ahlaksızlık, düzenbazlık, kul hakkı yemek! Ve yapılanları da bu millete lütuf gibi sunmaları ne kadar karaktersiz, pişkin ve utanmaz olduklarının göstergesi. Hiç mi kanunu, kuralı, yönetmeliği olmaz bu işin? Her şeyiniz mi plansız programsızdı? Bugün karar verip, yarın kura çekiyorsunuz, yangından mal mı kaçırıyorsunuz? Hiçbirinizde insanlık gururu kalmadı mı? Biz ne yapıyoruz diyemiyor musunuz? Binlerce insanın hakkına nasıl giriyorsunuz UTANMAZ ARLANMAZLAR!

.
. @Vergisini ödeyen vatandaş - 1 ay Önce

kuralar çekildi mi acaba hiç bir yerde ne canlı yayın nede çekilecek bu kuralarla ilgili hiç bir haber bulamıyorum.

Zafranlı
Zafranlı @Vergisini ödeyen vatandaş - 1 ay Önce

Kendi haline bırakmayalım itiraz edelim yargıya taşıyalım gerekirse anayasa mahkemesine götürelim

Erdem Alınmış
Erdem Alınmış - 1 ay Önce

Böyle bi saçmalık yok.
Ataşehir de oturacak çatal çeşmede çıkarsa nolacak hakikaten Elazığ sahipsiz

Sahipli Şehir
Sahipli Şehir @Erdem Alınmış - 1 ay Önce

Sahipsiz şehir hikayesi Elazığ dan başka yerde yok, memnun değilsen seçmeyeceksin seçiyorsan şikayet etmeyeceksin Seçtiğin adamlar ilk defamı seçildiler sanki

Nihat Şahin
Nihat Şahin - 1 ay Önce

Deprem mağdurlarına Akp milletvekillerinin son süprizi de Karşıyaka TOKİ evleri oldu müteahhitin Karşıyaka’da fazla yaptığı evler elinde kalmasın diye yine milletvekillerimiz müteahhitin ev satışını TOKİ çekilişine katıp müteahhit yerine satış yapacaklar Elazığ milletvekilleri her zaman olduğu gibi işini bilir.Elazığ sahip çıktılar yeniden

Yunus Bakır
Yunus Bakır - 1 ay Önce

Tam bize sıra geldi olana bak bırakın isteyen istediği yerden kuraya girsin. Niye toplu bir kura çekiliyor anlamıyorum.

Ozgur kral bu
Ozgur kral bu - 1 ay Önce

Bu nasil bir ahlaksızlık nasil bir vicdan hiç bir planlama yapmadan sırf 3 5 mutehit para kazansın diye alel acele yapılan kullanışlı olmayan evler derken şimdide genel kura ..ellerinde kalacağını bildikleri için bir dayatma yapılıyor ben yeni mahalleden kalkıp catalcesmeye mi gideceğim isime düzenime o kadar ters ki ..birde o kadar gizli kapaklı ki bu aksam ustu haber oldu yarın kura gelecek tepkiyi haksızlığın o kadar farkındalar ki şehitlerimiz var iken bunlar bu kura filmini çevirmek için hemen kolları sivamislar..kesinlikle kuranın iptali için yargıya gideceğim..

Zafranlı
Zafranlı @Ozgur kral bu - 1 ay Önce

Çekilecek olan bu kuraya itiraz edelim yargıya taşıyalım gerekirse anayasa mahkemesine başvuralım Organize olalım ve sineye çekmeyelim bu ahlaksızlığı

Kasım
Kasım - 1 ay Önce

Belliki Çatalçeşme ye talipli çıkmaz korkusu bu akla zarar işi yaptırdı. Madem öyle Çatalçeşmeye bu kadar konutu neden yaptırdınız. Yada daha büyük daireleri oraya yapsaydınız insanlar rağbet ederdi.Yada önce çatalçeşmeyi isteyenler için ayrı başvuru alsaydınız kalan olursa böyle bir yola gidilseydi. Bu iş çok eleştiri alır. Bunlar AK partiyi Elazığ da bitirmek için özel çaba gösteriyorlar.

Nihat Şahin
Nihat Şahin - 1 ay Önce

İnsanların en temel ihtiyaçı olan barıma işin bile insanların razı olup olmadığı bir yere mecburiyet koşarak barınma ihtiyaçını çözüm getiren Elazığ sahibi biziz diyen Akp milletvekilleri acaba kendi oturdukları evlere başkasının müdahelesi ile mecbur tutulsalardı ne düşünürlerdi milletvekilleri birde hak sahibi olanların penceresinden baksınlar öyle karar versinler.Seçim zamanı kapı kapı dolaşıyorlar ama şimdi yükselen toplu kura istemiyoruz sesini duymuyorlar.

Merve EKİNCİ
Merve EKİNCİ - 1 ay Önce

Hani abdullahpaşanin kura çekimi nerde Allahın cezaları abdullahpaşa mustafapaşa toki değil mi herkes perişan halde evini bekliyor bu ne rezillik yeter artık

Yusuf
Yusuf @Merve EKİNCİ - 1 ay Önce

Abdullahpaşa ve Mustafapaşa mahallesi ilk başta orada ikamet eden kişilerin kurası çekilecek ondan sonra artan daireler ayrı bir kura ile dağıtılacak yani abdullahpaşa ve mustafa paşa yapımları bittiği zaman ilk kuralar oranın ikamet eden kişilerine verilecek bunlar fazladan ve şehir merkezinde evi yıkılıpta toki girmeyen kişilere yapılıyor

SANANE!!!
SANANE!!! @Merve EKİNCİ - 1 ay Önce

YAV SADECE REZERV ALANLARDAN ÇEKİLER KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARINDA YOK ONALRI KENDİ EV SAHİPLERİNE VERCEKLERMİŞ ŞEREFSİZLER


SIRADAKİ HABER

banner7