Elazığ’da Yaya Geçitlerinde "Kırmızı Çizgi" Projesi Hayata Geçti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz" talimatını vermesi üzerine Elazığ Valisi Erkaya YIRIK önderliğinde İl Jandarma Komutanlığınca il genelinde hayata geçirildi.

Elazığ’da Yaya Geçitlerinde "Kırmızı Çizgi" Projesi Hayata Geçti

Yaya geçitlerindeki çizgilerin kırmızıya boyanması ile yaya önceliğine bir kez daha dikkat çekilecek.

TRAFİĞİN KIRMIZI ÇİZGİSİ YAYALAR

"Öncelik hayatın, öncelik yayanın" sözleri ile başlayan trafikte yaya önceliği seferberliği yeni bir uygulamayla devam edilecektir.

İl Jandarma Komutanlığınca Işıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak kırmızıya boyanarak sürücülere ''Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir'' mesajı verilecek.

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı’nca da Yaya geçitlerindeki "kırmızı çizgi" uygulaması ile birlikte trafik denetimleri de artırılacak.

Projeye kapsamında Jandarma ekiplerince okullarının önündeki yaya geçidini kırmızıya boyanmasında çocuklarımızdan da destek gelerek Boyamaya yardım ettiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İrem
İrem - 2 hafta Önce

Çok güzel etkinlik

Elazığ lı
Elazığ lı - 2 hafta Önce

Dün Elazığ valiliği önünde veya diğer yaya geçidi olan noktalarda polis var diye araçlar duruyordu bugün aynı noktalarda hiçbir araç yaya ya yol vermek için durmuyor ister yaşlı olsun ister çocuklu aileler olsun insanlar yaya geçidinden araçlar çarpmasın diye ya koşuyor yada araçların bitmesini bekliyor kolluk kuvveti varsa uyarıcı oluyor yoksa yola devam

Serkan
Serkan @Elazığ lı - 2 hafta Önce

Hic bir araç yayaya musede etmiyor 100 araçtan 3.5 tane çıkıyor okadar sivil polis uygulaması olsun ceza yazılsın bunada herkes tanık olsunki bu düzen otursun yoksa uyan yok

Orkun Oğuz
Orkun Oğuz - 2 hafta Önce

Malatya yönünde Hazar Dağlı kavşağından önceki yaya geçidine Valimizi davet ediyorum,gelsin beraber geçelim,bakalım neler olacak.110-120 süratle gelen araçlarin durup ,yayayi beklemesi mümkün değil,kazara biri durup yol verecek olsa,arkadan gelenler zincirleme kazaya sebep olup ,felaket olur.Tek çare yüksek bariyer.Yoksa insanların mafazanAllah ölümüne de sebep olur.Gözümüzün önünde kaç kişi gitti.

SIRADAKİ HABER

banner7