Elazığ’da Yeni Konutlarda Yaşam Başladı

Elazığ’da 24 Ocak'ta meydana gelen depremden sonra TOKİ tarafından yapımına başlanan 20 bin 118 konuttan yapımı tamamlanan yaklaşık 8 bin konut hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı… Yeni konutlarına yerleşen depremzedeler, yeni yıla aileleriyle sıcak yuvalarında girmenin mutluluğunu yaşadı.

Elazığ’da Yeni Konutlarda Yaşam Başladı

Elazığ’da 24 Ocak'ta meydana gelen depremden sonra TOKİ tarafından yapımına başlanan 20 bin 118 konuttan yapımı tamamlanan yaklaşık 8 bin konut hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından merkez üssü Sivrice ilçesi olan ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından inşaatına başlanan 20 bin 118 konuttan yapımı bitenler, depremzedelere teslim ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla depremin olduğu ilk andan itibaren devletin tüm kurumları Elazığ’ın yeniden inşası için seferberlik anlayışıyla harekete geçti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda Elazığ genelinde yapımına başlanan 20 bin 118 konuttan yaklaşık 8 bin konut depremden sonraki bir yılda tamamlandı.

Elazığ Merkez Sürsürü Mahallesi'ndeki Dilek ve Petek sitelerinin bulunduğu bölgede inşa edilen 9 bloklu 179 konut, Yazıkonak Mahallesi’nde 381 konut, Karşıyaka Mahallesi’nde 439 konut hak sahiplerine teslim edildi.

Yeni konutlarına yerleşen depremzedeler, yeni yıla aileleriyle sıcak yuvalarında girmenin mutluluğunu yaşadı.

Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Ruhi Demirbaş, vatandaşların sıcak yuvalarında olmalarının mutluluğunu yaşadığını söyledi. 

Yapımı tamamlanan diğer konutlar ise etaplar halinde hak sahiplerine teslim edilmeye devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 16:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Karakaya
Hasan Karakaya - 1 yıl Önce

Görmüş olduğunuz muhtar Elazığ daki en yalaka en yalancı en kanıbozuk kişidir . Çok ciddi torpiller dönen kura çekimi Yargıtay'a taşındı . Yakında sonucu ortalığı karıştıracak .

Perdesiz Yaşam
Perdesiz Yaşam - 1 yıl Önce

Dilek ve Petek sitesini ayrı tutacak olursak, Resimlerde konutların camlarında perde çekili olan yok yaşam nasıl başlamış , bu haberi yapan arkadaşa sormak lazım

-----
----- @Perdesiz Yaşam - 1 yıl Önce

Yada bu arkadaş mikrofon tuttuğu muhtara yaşam başlamışsa camlarda neden hiç perde yok diye sorabilirdi. Şimdi muhtara mı yoksa görünene mi inanmak lazım

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109