Elazığ’daki Doçent Cinayetinde Karar Verildi

8 Aralık 2018 tarihinde Nailbey Mahallesi Tuncay Sokak’ta bir apartmanın beşinci katında bir cinayet işlenmiş, cinayette Elazığ’ın yetiştirdiği önemli cerrahlardan Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Girgin hayatını kaybetmişti. Tüm Elazığ’ı yasa boğan Doç. Dr. Girgin cinayetinin 3. Duruşması bugün Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Elazığ’daki Doçent Cinayetinde Karar Verildi

Geçtiğimiz yıl yaşanan ve tüm Elazığ’ı yasa boğan Doç. Dr. Mustafa Girgin cinayetinin 3. Duruşması Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Duruşmaya Cinayete kurban giden Elazığ’ın yetiştirmiş olduğu önemli cerrahlardan Doç. Dr. Mustafa Girgin’in ailesi, yakınları ve avukatları katıldı.

DOÇ. DR. MUSTAFA GİRGİN

Sanıklar Çağla B. ve Fatih Şemsettin A. ise telekonferans yöntemiyle duruşmaya bağlandılar.

Yaklaşık 2 saat süren duruşma sonucunda mahkeme makamı sanıklar hakkında kararını verdi.

İki sanığa da kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verildi.

ÇAĞLA B.

DOÇ. DR. MUSTAFA GİRGİN CİNAYETİNDE NELER YAŞANMIŞTI?

8 Aralık 2018 tarihinde Nailbey Mahallesi Tuncay Sokak’ta bir apartmanın beşinci katında bir cinayet işlenmişti.

İşlenen cinayette Elazığ’ın yetiştirdiği önemli cerrahlardan Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Girgin hayatını kaybetmişti.

FATİH ŞEMSETTİN A.

 DEFALARCA BIÇAKLADI

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak görev yapan Çağla B.’ye ait olduğu iddia edilen evde bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma yaşanılmış, Ardından Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi ve İntör Doktor olduğu öğrenilen Fatih Şemsettin A., Doç. Dr. Mustafa Girgin’i defalarca bıçaklayarak öldürmüştü.

Fatih Şemsettin A’nın aslen Karadenizli olduğu ancak ailesinin Kanada’da yaşadığı ve Fatih A’nın da Kanada vatandaşı olduğu öğrenilmişti.

Fatih A’nın yabancı öğrenci kontenjanından Kanada’dan Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne geldiği ve tıp fakültesi 6. Sınıfa okuduğu belirtilmiş, Fatih Şemsettin A’nın ailesinin Kanada’da yaşadığı ifade edilmişti.

Yapılan tüm müdahalede rağmen Doç. Dr. Girgin olay yerinde hayatını kaybetmiş, Doç. Dr. Girgin’e saldıran Fatih A. ise bu esnada elinden yaralanmıştı.

Medya grubumuz olarak tekrardan merhum Doç. Dr. Mustafa Girgin’e Allah’tan rahmet kederli ailesi, yakınları ve Elazığ kamuoyuna başsağlığı diliyoruz.

Bu haberin tüm telif hakları www.elazigsonhaber.com internet sitesine aittir. Paylaşım yapılırken kaynak belirtilmesi gerekmektedir!
 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 17:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109