Elazığ’dan 104 Emekli Amiral Hakkında Suç Duyurusu

Elazığ'dan bildiride imzası olan 104 emekli amiral hakkında suç duyurusunda bulundu.

Elazığ’dan 104 Emekli Amiral Hakkında Suç Duyurusu

104 emekli amiralin gece yarısı yayınladığı bildiriye tepkiler devam ediyor. Bu kapsamda Memur-Sen Elazığ Şubesi üyeleri adliyeye giderek bildiride imzası bulunan emekli amiraller hakkında suç duyurusunda bulundu. 

BAHŞİ: MİLLETİN SESSİZ KALMASI DÜŞÜNÜLEMEZ

Burada açıklamalarda bulunan İl temsilcisi İbrahim Bahşi, "Milletin inancından, iradesinden, medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilenmektedir. 'Deniz kuvvetleri emeklisi' sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar olsa olsa ‘amiral eskisi’dir. Eski düzenin kafasını konuşturan bu 104 vesayet mankurtu, Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden 'fikir beyanı' adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri 'muhtıra çağrışımlı' bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir. Kimi çevrelerin içeriğindeki darbe hevesini örtmeye, tahfif ederek masumlaştırmaya ve üstelik sahiplenmeye kalkıştığı bu açıklama, her ne kadar darbeci kafanın sefaletini gösterse de görmezden gelinebilecek bir durum değildir. Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına tahammülü yoktur. Bu nedenle emekli de olsalar siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez. Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır” dedi.

BAHŞİ: KİRLİ NİYETLERİNİ NOT EDİYORUZ

Darbelerin milletin egemenliğinin tehlikeye attığını dile getiren Bahşi, "15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikâr edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde milletin maşeri vicdanında mahkûm edilerek tarihin kirli sepetine gönderildiğini, gönderileceğini ilan ediyoruz. Amiral eskilerinin bu açıklaması, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit ve te’kit etmiştir. Vesayet virüsünden kurtulamamış, ihanet zehrini damarlarından atamamış bir kısım mütekait askerin sözde beka endişesi kisvesiyle siyasete müdahale etme cüretleri, milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Hâlbuki ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey 10 yılda bir yapılan darbelerdir. Bu darbelerle milletin kayaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur” diye konuştu.

BAHŞİ: MİLLET OLARAK İRADEMİZE UZANMAK İSTEYEN ELİN VE ARKASINDAKİLERİN CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ

  Suç duyurusunda bulunmak üzere adliye binasına geldiklerini aktaran Bahşi, “Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 104 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Biz de Memur-Sen olarak 81 ilde milletin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu meş’um açıklama ve o açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Hazırladığımız dilekçeyi savcılığa teslim etmek için bir araya geldik. Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 12:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma  Uymaz
Fatma Uymaz - 1 hafta Önce

Keşke bir de o bildiriyi yayınlama sebebini anlayabilseydiniz, ve ayrıca yıllardır çalıp çırpanlara, ülkenin satılmadık yeri kalmadı satanlar için suç duyurusunda bulunsaydınız

Ercan
Ercan @Fatma Uymaz - 1 hafta Önce

Keşke o boş beleşlerde suç duyurusunda bulunsalardı. Emekli iken bile lojman, koruma, Oyak şirketlerinden maaş... Çek kafayı bildiri yayınla. Oh ne hoş! Ondan sonra da demokrasi, eşitlik, insan hakları, kadın hakları... Hepsi yalandan. Keşke aralarından bir adam çıksaydı da memleket yönetmeye talip olacak cesareti gösterebilseydi. Adam yoksa aday da olmuyor.

Eksi
Eksi - 1 hafta Önce

Memur-Sen, hükümet taraftarı bir STK. Bu adamların daha önceki açıklamalarından da zihniyetlerinin nasıl olduğunu biliyoruz. Aziz Türk Milleti bu algılarınızı yemiyor artık.

Özkan
Özkan @Eksi - 1 hafta Önce

Bir haberde "Bahşi ve Memur-Sen" adı geçiyorsa direkt kapatıyorum. Dikkate alınacak bir şey değil.

Sözde bunlarda akıllılarımız
Sözde bunlarda akıllılarımız - 1 hafta Önce

Boşbeleşler...

Mthn
Mthn @Sözde bunlarda akıllılarımız - 1 hafta Önce

Memurların üyelerinin haklarını savunun önce....rüzgar ne yöne siz oraya memur sen ne işin var senin bildiriyle bilmem neyle amacın ne sağlıkçılar öğretmenler memurlar bitmiş perişan hiçbir hakları kalmamış siz neyin peşindesiniz...

Fato
Fato - 1 hafta Önce

Bildiriyi anlayana da bak! 84 milyon sanki ahmak var bu memlekette,bu 104 embesil moloz,bunak takımı akıllı da ,yol gösteriyor.Íclerinde, fettosyancilar,PYD.severler,dinsiz putperestler,amerikanci,Ruscu,Çinci var ama tek vatansever yok.Hepsi kahrolsun.

23
23 @Fato - 1 hafta Önce

Sadece iki örnek vereyimde kime " fettosyancı vs " söylediğini iyi bilesin diye : can erenoğlu 15 temmuz gecesi beylik tabancasıyla darbecilere karşı çarpışmıştır. cem gürdeniz mavi vatan kavramını ilk çıkarandır.diğerlerini söylemiyorum.partizanlıgı bırakın.

Zafer
Zafer @Fato - 1 hafta Önce

mavi vatan kavramını kavramın ilk ortaya çıkaran amiralinde içlerinde oldugu ve fetö kumpaslarıyla yıllarını gecirmis kişilere " feto pyd " gibi yakıstırmalar yapmak için pudra şekeri içmek lazım galiba

celal
celal @Fato - 1 hafta Önce

birçoğu fetö kumpaslarıyla hapiste yatan yıllarca fetö ile uğraşan Türk subaylarına " fettosyan vs" gibi böylesi çirkin bir üslupla ve cahilce yorum yapmak için nasıl bir kafaya sahip olmak gerekli?

2323
2323 @Fato - 1 hafta Önce

Fato adıyla yorum yapan kişi, keşke senden çooook uzakta nefes alabilseydik. O denli bir zulümsün sen!

Yorumcu
Yorumcu @Fato - 1 hafta Önce

A Haber'den mi öğrendin bunları?

####
#### - 1 hafta Önce

Karının aklı başında değil.Tersten doğru söylüyor,evet bu memleketi 100 yıl önce birileri sattı doğru, masaya oturduğumuz da 18 milyon kilometrekare Vatan toprağı,777 bin km.kareye düştü.Kim satmış bu ülkeyi belli,birde sadece toprağı satmadılar,beyinlerini de rehine koydular,Şimdiki hükümet ise,bunun farkına vardı ve geri talep ediyor,işte bu müstemlekeci kafa bunu asiramiyor.Daha düne kadar,Akdeniz Mavi vatandan heber###imiz yoktu,buralar Amerikan ,İngiliz, Fransız gölü halinde ve istedikleri tasarrufu yapıyordu.Ama buraya kadar.Memleketi ve Beyinlerini emperyalistlere satanlar şunu bilsinlerki Şaheser uyanmıştır.Ya tam bağımsızlık,ya ölüm.Kafirler hainler istemese de...Kervan yürüyecektir.

Bülent
Bülent @#### - 1 hafta Önce

Al sana 18 Milyon toprak, al sana Sevr Antlaşması: https://tele1.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/sevr-2.jpg

Sevr Antlaşması göre Türkiye'ye kalan yerler şöyle: Bolu, Adapazarı, Zonguldak, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun'un batısı, Amasya, Tokat'ın kuzeyi, Elazığ'ın kuzeyine uzanan bir koridor… Yozgat, Çorum, Çankırı, Kırşehir, Ankara, Nevşehir'in ve Konya'nın kuzeyi, Afyon'un doğusu, Eskişehir, Bursa'nın doğusu, Bilecik… Yani Sevr Türkiyesi, bugünkü Türkiye'nin üçte biriydi.

Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak Sevr'i yırttık, Lozan'la bugünkü Türkiye'ye sahip olduk. Kurtuluş Savaşı verip bu memleketi kurtarmasaydık Sevr Antlaşmasındaki harita geçerliydi şu an. Bilginiz yok fikriniz var. 21. Yüzyılda, bilgiye erişimin bu kadar kolay olduğu bir dönemde böylesi yorumlar gerçekten çok acayip.

zafer
zafer @#### - 1 hafta Önce

bilgiye bu kadar kolay ulaşılabilecekken tam tersi bilgisiz ve cahil kalmayı nasıl başarıyorsunuz çok merak ediyorum gerçekten.. 18 milyon toprak ha? kim satmış belli ha? ibretlik.

puhahaha
puhahaha @#### - 1 hafta Önce

Adamlar kendi kafalarında alternatif bir tarih yazmışlar ona inanıyorlar bir de gerçekmiş gibi savunuyorlar hem de ölümüne. hahaha 18 milyon toprak varmış. yav bi çık git şuradan birader.cahilliğin bu kadarına da pes.her gün iyice şaşırtıyorsunuz bir şeyleri öğrenmek istemeyerek.gerçekten acayip bir kitlesiniz.

Okan
Okan @#### - 1 hafta Önce

Birisi şuna Sevr ve Lozan arasındaki farkları ve bunu çok iyi gösteren ilgili haritayı göstersin de kim toprak satmış öğrensin. Cehalet abidesi yapılsa ismi "####" olurdu.

123
123 @#### - 1 hafta Önce

Tarihi "Keşke Yunan kazansaydı" diyenlerden öğrenince böyle oluyor sanırım. Aç iki kitap oku da tarihini öğren.

Yorumcu
Yorumcu - 1 hafta Önce

Biz üniversitede iken siyah beyaz TV.bile yoktu,ne a haberi evladim..Reklami bırak.Siz halk kanalizasyonu,ve röntgenci pacavrasindan beslenmeye devam edin.Taciz,tecavüz, hırsızlık tan mahkemelerden çıkmıyorsunuz, leş kokuyorsunuz,leş.

Yorumcu
Yorumcu @Yorumcu - 1 hafta Önce

Sorgulamayı, muhakeme etmeyi, eleştirmeyi, düşünmeyi, birey olmayı, yalanlara teslim olmamayı keşke üniversite yıllarında öğrenseydin. Bu saatten sonra zor artık. "Leş kokuyorsunuz" derken üzerime alınmadım. İlgili kişilere iletebilirsin bunu, Ali Haydar. Ama yine de adaleti teslim edip yorum yapayım söylediğine. Bahsettiğin taciz, tecavüz olaylarına adı karışanlar ilgili partiden ya uzaklaştırıldı ya da iftiraya uğradığı ortaya çıktı. Senin kanal bunu vermedi tabi, haberin yok. "Taciz, tecavüz" deyince insanın aklına direkt "Bir kereden bir şey olmaz" ve "Ensar Vakfı" geliyor. Senin tuttuğun takımın mensuplarının bir olaya adı karışması halinde "Suçun şahsiliği, tüm parti sorumlu değildir" oluyor ama senin karşındaki partinin bir mensubu bir olaya karışınca bütün hepsi sorumlu oluyor. Anlatabildim mi? Şimdi ben de sana senin yaptığın gibi yapayım da ödeşelim: "Pudra şekeri kokuyorsunun pudra şekeri"

Yorumcu
Yorumcu - 1 hafta Önce

Ben parti ismi vermedim ama yarası olan gocunur misali,partinden sen bahsediyorsun suçların sahsiliginden dem vuruyor,oysa bunlar resmen parti üyesi , görevlisi, Menemen ,Ceyhan b.baskanlari demokrasiden içeri gitmediler herhalde.Pudra şekerine gelince ,bizim dinimiz Ïslamdir,inancımızda haramdır, büyük günahtır,bu sizi ilgilendirmedigi için zaten sizler muafsiniz.Taciz ,tecavüze gelince; zaten kendi partililerinizin arasında geçiyor,partisiz sıradan vatandaş olsa kimseyi alâkadar etmez.Hem kadınlara bunu yapacak sonra,kadın haklarından bahsedeceksiniz.Devam edin kim tutar sizi.


SIRADAKİ HABER

banner7