Elazığ’dan Giden 120 Bin Yavru Balık Malatya’da Göletlere Bırakıldı

Malatya’da 11 gölete Elazığ'dan gönderilen 120 bin yavru balık bırakıldı. Beylerderesi Göleti’nde de Alabalık üretilecek.  

Elazığ’dan Giden 120 Bin Yavru Balık Malatya’da Göletlere Bırakıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında, Malatya’da 2021 yılı balıklandırma çalışmaları, Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, Balıkçılık, Su Ürünleri Şube Müdürü Abdullah Çelik, il ve ilçe müdürlüğü teknik personelleri tarafından yapıldı.

MACİT: 120 BİN ADET YAVRU BALIK BIRAKILDI

Malatya genelinde 11 gölete 120 bin adet yavru balık bırakılmasıyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, planlı bir şekilde göletlere yavru balık bırakıldığını bildirdi, Macit, "İlimizde bulunan su kaynaklarına bırakılmak üzere Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Üretme İstasyonu tarafından üretilen sazan yavruları; İlimiz Kuluncak Sofular Göleti, Bicir Göleti, Akçadağ Medik Baraj Gölü, Arapkir Göleti, Hekimhan Güzelyurt Göleti ve Karamahmut Göleti, Battalgazi Yaygın Göleti, Yeşilyurt Beylerderesi Göleti, Doğanşehir Polat Göleti ve Darende Ayvalı Göleti olmak üzere toplam 120 bin adet yavru balık bırakıldı” ifadelerini kullandı.

Malatya’da yapılan balıklandırma çalışmalarının özellikle son yıllarda artarak devam edip, tüm su kaynaklarına planlı bir şekilde yavru balık bırakıldığına dikkat çeken Macit, “ Ayrıca balık neslinin korunması ve gelecek nesillere canlı balık bırakılabilmesi için su kaynaklarının kirletilmemesi ve bilinçsiz balık avcılığının önlenmesi konularında vatandaşlarımız daha dikkatli olmalıdır" diye konuştu.

BEYLERDERESİ GÖLETİ’NDE ALABALIK ÜRETİLECEK

Macit, Yeşilyurt Beylerderesi Göletine alabalık yavrularını bırakarak, yapılan çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mavi gol
Mavi gol - 2 hafta Önce

Malaya insani burokrasisi siyaset adami akillidir isini bilir. Bir kac yil icerisinde balikta da elazigi geri de birakirlar

SIRADAKİ HABER

banner103