Elazığ’ın Kaç Milletvekili Çıkaracağı Resmi Gazete’de Yayımlandı!

Yüksek Seçim Kurulu Elazığ’ın kaç tane milletvekili çıkacağını açıkladı. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Elazığ’ın Kaç Milletvekili Çıkaracağı Resmi Gazete’de Yayımlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile yayımlanan Resmi Gazete’de Yüksek Seçim Kurulu milletvekili sayılarını açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu milletvekillerinin illere göre dağılımını belirledi.

ELAZIĞ 5 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK

YSK, yapılacak olan milletvekili seçiminde Elazığ’ın yine 5 milletvekili çıkaracağını açıkladı.

Öte yandan komşu şehirlerimiz olan Malatya’da 6 milletvekili, Tunceli’de 2 milletvekili Diyarbakır’da 12 milletvekili, Bingöl’de ise 3 milletvekili olacağı açıklandı.

TÜRKİYE GENELİ İLLERE GÖRE MİLLETVEKİLİ SAYILARI


YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ lılar
Elazığ lılar - 3 hafta Önce

Elazığ da iktidar partisi olarak bu şehirde 4 vekil seçilmiş 4 değil de 5 de Akp den olsa yinede bu şehirin hiçbir sorununa çözüm veya çare bulmaktan çok uzaklar sadece parti merkezli çalışıp insanların sıkıntıları veya sorunlarından kopuk şekilde yönetiyorlar.Bu şehirde olan sorunları dile getirip Meclis de konuşup çözüm arayan Gürsel Erol var bunun gördüğü sorunları niçin iktidar partisi milletvekilleri görmezden gelip sanki şehirde yaşayan insanlar acaba çok mu mutlu ve huzurlu hiçbir sorunları yokmuş gibi görüyorlar kim seçildiği bölgeye hizmet için çalışırsa insanlar da tabi onu mecliste görmek isterler bunu düşünmek veya seçim zamanı oy vermek ister Elazığ sorunlarını çözen CHP den milletvekili olduğu zaman ona oy verilir.Akp milletvekilleri 20 yıldır Elazığ için çalışmadıkları halde oy vermek doğru mu iktidar partisi oldukları halde hizmet yok

Elazığ’lı
Elazığ’lı - 3 hafta Önce

Akp de milletvekili kavramı çok farklı bir defa oraya bir giren daha sonraki seçimde aday bile olmazsa bile partiden dolayı farklı birçok kurumda çalışmaya devam ediyor bu yüzden halka hizmet yapma diye bir düşünceleri olmuyor seçilenler seçildiği yerlerin sorunları veya sıkıntılarının üstünü kapatıp genel merkeze güzel görünme anlayışı içindeler milletvekillikleri bitiminde partide kalmak için çok çalışıyorlar bu yüzden bu haklarını ödeyemeyiz.

Hak sahibi
Hak sahibi - 3 hafta Önce

Elazığ da deprem olduktan sonra Meclise çıkıp sorunları dile getiren ve afet bölgesi olması için yasa teklifi sunan Gürsel Erol oldu iktidar milletvekilleri ve MHP red oyu verdi. deprem sonrası niçin Elazığ milletvekilleri çıkıpta Elazığ bu sorunu var diyipde mecliste konuşmadı Elazığ da en son iktidar milletvekilleri Ankara da lokanta oturup depremde hak sahibi olanlara toplu kura yapmayı uygun buldular acaba bu kurada nasıl sorunlar veya sıkıntılar oluşur diye hiç düşünmediler Elazığ sorunlarını dile getirip çözümü için çalışan biri varsa halkın gönlüne dokunup kimseye hakaret etmeden çalışan kimse onu sever ve destekler şimdiye kadar sol partiye oy vermeyip Gürsel Erol dan sonra oy vermeyi düşünmek niçin yanlış olsun aslında yapılanları veya yapılmayanları gördüğü halde yinede ben Akp vekilleri arkasından gitmek için ordan bir çıkarı olacak yada çıkar beklentisi olabilir.

Elazığda Gürsel Erol
Elazığda Gürsel Erol - 3 hafta Önce

Bu memleketin her zaman hakkını savunan her sorun sıkıntısında yanında olan Gürsel Erolun arkasında olacağım. (15 yılık bir AKP li olara yazıyorum)

He he diyen arkadaş sana cevap
He he diyen arkadaş sana cevap @Elazığda Gürsel Erol - 3 hafta Önce

Yaw bilinçli bir elazığlı vatandaş olarak gürsele oyumu verip oturacam yerime işime gücüme bakacam , zorla savundurtuyorsun adama. Elazığın verilmiş sadakası varmış ta depremin olduğu sene de muhalefetten bir vekili vardı. Ya olmasaydı. ( etkili muhalefeti ile bir çok şeyin sümen altı edilmesi engellendi, fiyata iyi kırım sağlandı , bir kaç proje revize edildi, sorunları unutturmadı, kurumları çalışmaya zorladı). Siz sanıyorsunuz ki elazığlılar başı sıkışınca gürseli çağırır gel hakımızı ara , sesimizi duyur, mağduriyetimizi dile getir gürsel de gelir yapar. Sonra aynı adamlar gider vefasızlık yapar. Yapan vardır ama çok azdır. Şahsi işiniz düşer demişsin 600 000 kişilik şehirde kaç kişi millet vekilinden şahsi menfaat bekliyor ki. Hadi bekledi kim yapabilir ki. Millet aptal değil biliyor görüyor yani. Bir diğer şey adam okul yapacam diyor üç adet yapmasına izin vermiyorsunuz , külliye yapacam diyor izin vermiyorsunuz. Vatandaş görmüyor mu sanıyorsunuz. Çok sürpriz oylar alacak bence şimdiye kadar chp ye sıfır oy çıkan yerlerden mesela. Tabi rehavete kapılmaz ise çalışmalarına böyle devam eder ise vatandaştan kopmaz ise , vatansaşın derdiyle dertlenmeye devam ederse. Geçen bir yayında sinirden ağlamaklı oldu yapılan saçma sapan işlerden dolayı. Adam dertleniyor yani vatandaşın derdiyle. Bağımsız otursa ağarın en yüksek oy rekorunu çok rahat kırar bence ama muhalefeti bu kadar etkili olmaz tabi tek olacağı için , basında yer bulamayacağı için . Chp de olması da elazığ için avantaj ulusal basına çıkabiliyor yada yer veriliyor kendisine , hizmet getirebiliyor.

He he
He he @Elazığda Gürsel Erol - 3 hafta Önce

Gürsel bağımsız girsin bırak vekilliği muhtar olamaz ancak boş atısız yarın bir işiniz olsun fırıldak olur ben 35 yılık ak partiliyim reisin aklında bile yokken ben ak partiliydim dersiz

Karşıyaka efsanesi
Karşıyaka efsanesi @Elazığda Gürsel Erol - 3 hafta Önce

Sana katılıyorum kardeşim. Elazığın gelmiş geçmiş en başarılı siyasetçisi. Elazığı her platformda gündeme getiren tek vekil. Onun için diyorum ki adam gibi adam GÜRSEL EROL... O GADAAAR...

Akılı olmak lazım akıllı
Akılı olmak lazım akıllı @Elazığda Gürsel Erol - 3 hafta Önce

Gürsel erol elazığlı vatandaşlar için çok büyük nimet, metin bulut ta mevcut vekiller arasında çabalayan biri ( bence elinden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyor) ben partiye bakmam şahsen kim işini iyi yapıyorsa ona destek olurum. Gürsel erol çok kaliteli muhalefet yapıyor. Elazığın en büyük eksiği yıllardır muhalefetin olmamasıydı. Bir köy bakalında bir köy minübüsünde bile rekabet yoksa hizmet kalitesi düşer fiyatlar artar hizmet azalır bişey istersin tersler.. Rekabet olursa güler yüz, hizmet ,kalite artar.
Şuan elazığın gündemi bakan çıkarmak olmalı hadi tunç un bakan olabileceği konuşuluyor. Rakipler(başka şehirler, talip olan kişiler) başlamış adama çamur çalmaya kötülemeye iftiralar atmaya. Gürsel bey bastıracak 20 yıldır elazığlı bakan yok diye , iktidar da baskı altındayız bakan verin diyecek lobi yapacak çalışacak çabalayacak iftiraları ortadan kaldıracak. Zülfüler gibi vatandaşı azarlamayacak. Şehrin yararına akıllı siyaset bunu gerektirir. Bilinçli bir vatandaşın yapacağı şu rekabet olan bir siyaset zemini oluşturacak herkes işini ödevini en iyi şekilde yapacak...

Saf sensin haberin yok
Saf sensin haberin yok @Elazığda Gürsel Erol - 3 hafta Önce

Muhalefetin olmamasının faydalı olacağını düşünen bir insan hele hele bunca yıllık tecrubeden sonra kesinlikle salaktır. İktidardan menfaatim var de , seviyorum de, sevdiğim biri var orda de torpille işe girmeye çalışıyorum engel oluyor de. Ama elazığda bunca şeyi dile getirip sümen altı olmasını engelleyen sorunları gündemde tutup başında duran basın hileleri ile herşey güllük gülistanlık gösterilmesine engel olan bir vekile olan desteği saflık olarak yorumlama. Sen salak değilsin aslında biliyorsun çoğu şeyi ama işine gelmiyor. Seni uyanık seni. Nerden torpil kovalıyordun da kuralıya çevirdi işin yattı doğru söyle.

Saf
Saf @Elazığda Gürsel Erol - 3 hafta Önce

Saf gakgo yaşını söylede kaç yılık saf olduğunu bilek

Kosovalı
Kosovalı - 3 hafta Önce

Köy olan elazığa milletvekili ne gerek.getirin iyi bi muhtar elazığı idare etsin.boşbeleş millet vekillerine ne gerek var nede para yedirip içirmeye.gelsinlerki kansız desinler demi.

İhsan celik
İhsan celik - 3 hafta Önce

1- Ali ozcan
2- Gursel erol
3-Yasemin acik

..
.. - 3 hafta Önce

Şuan 1 tane var 1 tane de yeter

yusuf gürbüz
yusuf gürbüz - 3 hafta Önce

bu milletin hakını hukukunu savunan gürsel erol yeter


SIRADAKİ HABER

banner7