Elazığ’ın Yeni Valisi Erkaya Yırık Kimdir?

Valiler Kararnamesi bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre Elazığ Valiliği’nde de değişiklik yapıldı. Elazığ Valiliği görevine Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık Getirildi. Elazığ Valisi Erkaya Yırık kimdir?

Elazığ’ın Yeni Valisi Erkaya Yırık Kimdir?

Merakla beklenen Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yayımlanan kararnameye göre Elazığ Valiliği’nde de değişiklik yapıldı.

Elazığ Valiliği görevine Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık Getirildi.

Görev yaptığı süre içerisinde başarılı çalışmalara imza atan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise, Sakarya Valiliğine getirildi.

ELAZIĞ VALİSİ ERKAYA YIRIK KİMDİR?

1968 yılında Aksaray ilinde doğdu. İlköğrenimini 1980 yılında Almanya'da tamamlayan Erkaya YIRIK orta ve lise eğitimini Aksaray'da gördükten sonra 1987 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu.

1994 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak Niğde Kaymakam Adayı olarak mesleğe girdi. Sırasıyla Kastamonu Araç, Konya-Emirgazi, Sinop-Dikmen, Bingöl-Yedisu, Yozgat-Şefaatli Kaymakamlığı, 2005-2006 yıllarında Aksaray İl Özel İdaresi Kurucu Genel Sekreterliğini yaptıktan sonra Yozgat Vali Yardımcılığı, Konya-Kulu Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2010 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. 3 yıl süren Mardin-Kızıltepe Kaymakamlığı görevinden sonra Melikgazi Kaymakamı olarak mesleğe devam eden Erkaya YIRIK; Hidayet Nur, Numan, Selim ve Durmuş Alp’ in babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 15:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 12 ay Önce

Yeni Vali, İnşAllah halkın gerçek meseleleri ile birebir ilgilenir, çözüm getirir.0/0 40 I yıkılacak şehrimizin yeniden inşasına çaba göstererek mağdur insanlarımızın yüzü güler.Giden gibi, medya ve belli çevrelerin etkisinde kalmaz, Işgın ve Badem şekeri dağıtarak medyatik olmakla,sorunları halı altına süpürmek gibi bir anlayışla hiçbir çözüm sunamadi.Yeni Valiye hoşgeldin,görevinizde başarılar diliyor, ALLAH (CC) yardımcın olsun.

hüseyin
hüseyin - 12 ay Önce

vali yetiştirme şehrine hoş geldiniz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kaya
kaya - 12 ay Önce

Bİ BADEM BIYIK DAHA...!

Berk
Berk - 12 ay Önce

Nereli olduğu,kaç yaşında olduğu belli değil admin !! Kim bunu Elazığ’a atadıysa inşallah dualarımızı alır yoksa ....

madem
madem - 12 ay Önce

İnşAllah Elazığın bu zor zamanlarında ilimize faydalı olur. Eski valimizi aratmaz

Orhan demiral
Orhan demiral - 12 ay Önce

Emeklerinden dolayi valimize sonsuz teşekkürler yeni valimizede yeni görevinde başarılar dilerim

ibrahim
ibrahim - 12 ay Önce

şimiye kadar ataadıkları ne kadar faydalı oldu ise buda o kadar faydalı olur fazlası olmaz zaten eksik olur ama fazlası asla sanmam boş beleş işlele göz boyar budda biryere gider

Murat gül
Murat gül - 12 ay Önce

Sayın valimiz çetin beye yeni görevinde aynı elazığdaki gibi hatta daha başarılı sakarya valiliği geçirmesi dileğiyle.yolun açık olsun temiz yürekli anadolu insanı.hürmet ve selam olsun güzel insan


SIRADAKİ HABER

banner103