Elazığ’la İlgili Yapılan Hata Bakın Nasıl Düzeltildi?

Yeni Şafak Grubu tarafından “Türkiye’nin Lezzet Haritası” yayınlandı. Yayınlanan haritada Elazığ’ın Yöresel Yemeği olarak “Anamaşı Çorbası” gösterildi. Kanal Fırat’ın gündeme aldığı bu haberde Elazığlılar “Anamaşı Çorbasını” bilmeyince, Yeni Şafak Grubu tarafından haritada “Anamaşı Çorbası”, Orcik olarak düzeltildi.

Elazığ’la İlgili Yapılan Hata Bakın Nasıl Düzeltildi?

Geçtiğimiz gün Yeni Şafak Grubu Türkiye’nin lezzet haritasını içeren bir görsel paylaşmıştı.

Bu görselde Elazığ’a ait yöresel ürün olarak ise “anamaşı çorbasına” yer verilmişti.

Kanal Fırat Televizyonu ve elazigsonhaber.com haber sitesi “Yeni Şafak ve gzt.com” medya organlarında yayınlanan “Türkiye’nin Lezzet Haritasında” Elazığ’ın yöresel yemeği “anamaşı çorbasını” Elazığlılara sordu.

Hatırlanmayan ve unutulmaya yüz tutmuş o yemeğimiz Elazığlılar tarafından da bilinmeyince Kanal Fırat Haber Spikeri ve Elazigsonhaber.com Haber Müdürü Furkan Dilaver “Yeni Şafak Gazetesi ve gzt.com” haber portalı editörlerine ulaşarak; Elazığ’ın en çok bilinen yöresel yemeklerinin ve tatlıların Harput köftesi, sırın, içli köfte ve orcik olduğu bilgisini  aktardı.

Yapılan bu görüşmenin ardından Yeni Şafak ve gzt.com haber portallarında Elazığ’ın yöresel lezzeti olarak gösterilen “anamaşı” yemeği kaldırıldı ve yerine önemli yöresel değerlerimizden olan enerji depomuz “orcik” yerleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7