Elazığlı Hemşehrimiz Sürgeç Balıkesir İl Müftülüğü’ne Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Diyanet işleri Başkanlığı atama kararnamesi ile Kahramanmaraş İl Müftülüğü görevinden Balıkesir İl Müftülüğüne Elazığlı Hemşehrimiz Celal Sürgeç atandı.

Elazığlı Hemşehrimiz Sürgeç Balıkesir İl Müftülüğü’ne Atandı

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan Resmi Gazete’de 14 ilin müftüsü değişti.

Uzun yıllar Harput Eğitim Merkezi müdürlüğü görevinde bulunan Kahramanmaraş Müftüsü hemşehrimiz Celal Sürgeç, atama kararlarıyla Balıkesir İl Müftüsü olarak atandı.

Resmi gazete’nin bugünkü sayısında yer alan  atama kararnamesinde  Balıkesir İl Müftülüğüne atanan Hemşehrimiz  Sürgeç’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

CELAL SÜRGEÇ KİMDİR?

1960 yılında Elazığ’da doğdu. 1978 yılında İmam Hatip Lisesini Elazığ’da bitirdi. 24.07.1978 tarihinde Elazığ’da İmam-Hatip olarak göreve başladı.1984 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesini kazandı. 08.10.1986 tarihinde İstanbul Küçükçekmece’de Kur’an Kursu öğreticiliğine atandı.1986 -1989 yılları arasında İstanbul Beyazıt Camii İmam-Hatibi İsmail Biçer hocadan özel kıraat dersleri aldı.1994 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1997 yılında Haseki Eğitim Merkezi Arapça ihtisas kursunu bitirdi ve Elazığ Keban İlçe Vaizliğine atandı.

1998-2003 tarihleri arasında İsveç’te din görevlisi olarak bulundu. Yurtdışı görevini sürdürürken 1998 yılında açılan Müftülük sınavına katılarak Gaziantep Kargamış İlçe Müftülüğüne atandı.2004-2006 yılları arası Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Elazığ Harput Eğitim merkezi Müdürlüğünde Öğretmen olarak görevlendirildi.27.07.2006 tarihinde Elazığ Harput Eğitim Merkezi müdürlüğüne müdür olarak atandı.7 Aralık 2016 tarih ve 395 no’lu Kararname ile Kahramanmaraş il müftülüğüne atandı. Halen bu görevini sürdürmektedir. F.Ü İlahiyat Fakültesi bünyesinde Din Eğitimi alanında" Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Faaliyetleri " konulu Yüksek Lisansını Tamamlayan Celal Sürgeç, Arapça, İngilizce ve İsveççe bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 11:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
GAKGOM
GAKGOM - 3 hafta Önce

BİRGÜNDE ALLAH RIZASI İÇİN BİR BAKAN ATAYIN ELAZIĞLI ...ZATEN SAHİPSİZ BIRAKIP KÖYE ÇEVİRDİNİZ ..

Araştırmacı
Araştırmacı - 3 hafta Önce

Bürokraside elazığlı çok iyi araştır bakan hariç heryerdeyiz

SIRADAKİ HABER

banner7