Elazığlı MKYK Üyesi Gül, YRP Genel Başkanı Erbakan’ın Konya Temaslarına Katıldı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın Konya’daki ziyaretlerine Elazığlı hemşehrimiz MKYK Üyesi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Gül’de iştirak etti.

Elazığlı MKYK Üyesi Gül, YRP Genel Başkanı Erbakan’ın Konya Temaslarına Katıldı

Yeniden Refah Partisi Konya İl Teşkilatı tarafından Beyşehir ilçesindeki Kültür ve Yaşam Merkezi’nde Anadolu Buluşmaları programı düzenlendi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin düzenlediği programa katıldı.

Gerçekleştirilen programa Elazığlı hemşehrimiz MKYK Üyesi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Gül’de katılım sağladı.

ERBAKAN: GÖTÜRMEK İSTEDİKLERİ NOKTA 7 KOCALI HÜRMÜZ MODELİ

Dr. Fatih Erbakan açıklamasında, “Bazıları işi bayağı ileri götürdüler; 'ya bu 7 kocalı Hürmüz modeline benziyor' dediler. Biz bunu bu kadar ileriye götürmeyelim ama eş cumhurbaşkanlığı sistemi diyelim, altılı eş cumhurbaşkanlığı sistemi diyelim, tek adam rejiminden şikayet ediyorsun, götürmek istediğin nokta 7 kocalı Hürmüz modeli? Böylesine tuhaf, çözümsüzlükten, istikrarsızlıktan, çatışmadan başka bir şey üretmeyecek bir garabet model, kaldı ki böyle bir yetki Anayasa'da tanımlanmamış, Anayasa'da böyle bir yetki yok. Halkın seçtiği yetki verdiği Cumhurbaşkanı karar alacağı zaman masadaki 6 genel başkana soracak, onlardan icazet alacak, böyle hukuk devleti mi olur, bu bir kere Anayasa'ya aykırı” ifadelerini kullandı.

ERBAKAN: CHP BU SAMİMİYET SINAVINDAN GEÇEMEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da başörtüsü meselesi konusunda samimiyetsiz olduğunu dile getiren Erbakan, şöyle devam etti: "Sadece bu da değil bakınız Sayın Kılıçdaroğlu çıktı, başörtüsü meselesine 'kanuni bir çözüm getirelim' dedi. Biz de dedik ki, tabi, hatta dedik anayasa ile çözmek lazım, iktidar da bunun üzerine harekete geçti peki dedi, bir anayasa düzenlemesi yapalım, anayasa değişikliği yapalım ve bu başörtüsü özürlüğünü anayasal teminat altına alalım dedi. Ama biz buna sonuna kadar destek vermemize rağmen Meclisteki muhalefet partileri her nedense iş ciddiye binince topu taca atmaya başladılar, randevu vermiyorlar iktidara. E hani siz diyordunuz, 'başörtüsünü gelin samimiyseniz yasal güvenceye alalım' diyordunuz. İşte iktidar da adım attı, 'anayasal güvence altına alalım' dedi. Bundan daha tabi daha doğal daha güzel ne olabilir. İş şimdi ciddiye binince iktidara randevu vermiyorlar, 'biz oynamayız biz yokuz' diyorlar. Biz daha CHP bunu ilk ortaya attığında 'samimiyet sınavı verecek, bu samimiyet sınavından geçebileceğini zannetmiyoruz' demiştik. İşte şimdi bizim dediğimiz çıktı ve CHP bu samimiyet sınavından geçemedi. Sayın Kılıçdaroğlu başörtüsüne kanuni teminat istediğini söylerken birden bire ne oldu da 'anayasal teminat getirelim' dendiği zaman buna yanaşmamaya başladı, buna karşı çıkmaya başladı."

ERBAKAN: 81 İLE 681 PROJE KAZANDIRACAĞIZ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Konya temaslarını sürdürürken 81 ile 681 yeni proje kazandıracaklarını belirterek, işsizliğin önüne geçmek adına tüm projelerin bir bir hayat bulacağını söyledi.

YRP MKYK Üyesi Mehmet Gül’ün de bulunduğu temaslarda Konya ilinde saha çalışmaları yapıldı. MKYK Üyesi Mehmet Gül, Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın vizyonu ile tüm projelerin ülke ekonomisini kalkındıracağını belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109