Elazığlılar'ın Sahiplenmesiyle Hedeflenen Sayıya Ulaşıldı

“Geleceğe Nefes” kampanyasına Türkiye’nin 81 ilinden ilgi oldukça yoğun oldu. Fidan sahiplenilen kampanyada Türkiye’deki şehirler istenilen hedefe ulaşırken Elazığ hedefine ulaşamayan 4 şehirden biri olmuştu. Kanal Fırat Televizyonu canlı yayınında konunun uzun süre gündeme getirilmesinin ardından yüzde yüzlük başarıya ulaşıldı.

Elazığlılar'ın Sahiplenmesiyle Hedeflenen Sayıya Ulaşıldı

Türkiye'de, ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan kampanya Türkiye genelinde hedefine ulaştı.

11 Kasım 2019 tarihinde saat 11:11’de 81 şehirde 2023 farklı noktada 11 milyon fidan dikimi gerçekleştirilecek.

Geleceğe Nefes' seferberliği kapsamında, kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlar, https://gelecegenefes.com/ adresinden ağaç sahiplenerek, fidan dikim tören alanlarının yerlerini öğrenebiliyorlar.

ELAZIĞ HEDEFE ULAŞAMAYAN 4 ŞEHİRDEN BİRİ OLDU

Seferberlik kapsamında; Elazığ’ın hedeflenen fidan dikimi 250 bin oldu. Türkiye genelinde bir çok şehir kısa süre içerisinde hedeflenen sahiplenme oranına ulaştı. Ancak Elazığ Türkiye genelinde hedeflenen sayıya ulaşamayan 4 şehirden biri oldu.

KANAL FIRAT TELEVİZYONU’NDA GÜNDEM OLUŞTURULDU

Ağaç bayrağını alamayan 4 şehirden biri olan Elazığ’la ilgili Kanal Fırat Televizyonu’nda gündem oluşturuldu.

Kanal Fırat ekranlarında yayınlanan Canan Gedik Ay’ın hazırlayıp sunduğu “Fırat’ta Gündem” ve Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu “Son Baskı” programlarında özel çalışma yapıldı. Gerçekleştirilen canlı yayınlara Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner de katılarak Elazığlılardan destek istedi.

CANLI YAYINLARDA HEDEFLENEN SAYIYA ULAŞILDI

Saat 22.59’da Elazığ’da sahiplenilen fidan sayısı 246 bin 365 iken canlı yayınlar vesilesiyle hedeflenen sayıya kısa sürede ulaşıldı. Duyarlı Elazığlı vatandaşların kısa sürede konuyu sahiplenmesiyle birlikte günlerdir ulaşılamayan 250 bin sayısına ulaşıldı hatta hedeflenen sayının üzerine çıkıldı.

Elazığ’da sahiplenilen fidan sayısı 11 Kasım tarihi itibariyle 258 bin 576’ya ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 18:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salim
Salim - 9 ay Önce

Güzel bir medya çalışması örneği, Kanal Fırat ailesi, Son baskı proğramı ekibi, Furkan Dilaver ve Canan Gedik Ay ile emeği geçen ve katkı sağlayanlar sağolsun.

elanur
elanur @Salim - 9 ay Önce

sağol salim

elanur şahin
elanur şahin - 9 ay Önce

naide karakaya ilkokulu öğrencisindenim, sınıfım 4-B ben çam ağacı diktim şahin şerifoğullarıyla foto çektim

ela
ela - 9 ay Önce

elazığda okulum

SIRADAKİ HABER

banner7