Elazığlılar, Kürsübaşı Programları İstiyor

Araştırmacı Yazar Sedat Çağlayan’ın sürekli dile getirdiği, Kürsübaşı programları Elazığ Belediyesi gündeminde de yer almıştı. Şehrin turizminin gelişimine önemli bir katkı sağlayacağı düşünülen kürsübaşı ile ilgili Elazığlılar’da büyük bir beklenti içerisinde…

Elazığlılar, Kürsübaşı Programları İstiyor

Elazığ’ı kültürünün tanıtımına büyük katkı sağlayan Araştırmacı Yazar Sedat Çağlayan ve Elazığlı Sanatçı Yalçın Turhan, şehrin turizminin gelişimi için kürsübaşı programlarının önemine değinmişlerdi.

Elazığ müziğinin önemli seslerinden olan Yalçın Turhan da Çağlayan’ın kürsübaşı programları ile ilgili görüşlerine destek verdi.

Çağlayan’ın gündeme getirdiği konu MHP Meclis Üyesi Mehmet Çak tarafından meclise getirildi.

Elazığ’ın kültür elçisi olan Araştırmacı Yazar Sedat Çağlayan’ın gündeme getirdiği konuya Elazığlılarda destek verdi.

Elazığlı olmayanlarda aynı görüşteler, müziğin şehirlerin tanıtımında büyük bir katkısı olduğu düşüncesindeler.

Elazığlıların isteği ise, kürsübaşı programlarına yer verilmesi ve şehrin müziğinin ve Harput’un bu şekilde tanıtımının yapılması.

VİDEO

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 4 ay Önce

“Ağustos böceği yaz boyu çaldı saz“ misali yani , komşu iller bu iktidarda Elazığ‘I fersah fersah geçti bizde saz çaldık saz çalmaya devam edelim yani!...

Cahillik
Cahillik - 4 ay Önce

Karın doyuruyor heralde.
Cahillik..!

Sanane
Sanane - 4 ay Önce

Heeee deorem olmuş elazig yerle bir olmuş korona olmuş biz girnata istik kürsübaşi istik tammmm eglence zmani . Yillarca elazig cayda cira dedik sanatci ucaktan indi politikaci insi biz gece gunduz her karşilamada kırnatayi alip mumlari alip uçagin merdivenlerinde milleti bekletip cayda cira oynadik peki ne olduuuuuu ne kadar tanindik ne kadar bilindik ?

23
23 @Sanane - 4 ay Önce

Cedden rahmet

RST
RST - 4 ay Önce

Millet birçok yönden imtihandan geçerken,bazı densiz,umursamaz takımı hala şarkı, türkü, şiir peşinde,bunlar toplumdan ve onların ortak dertlerinden habersiz lümpen takımı.Hele bir kanalımız; bir adam ,70 yaşına gelmiş utanmadan türkü çığırıp duruyor.Yaziklar olsun.Adammisıniz be!

Zlf
Zlf - 4 ay Önce

Elazığ kültürünü yani kültürde başkent olan memleketimizin böyle etkinliği yapması güzel olacaktır.Ayrıca kültüre hizmet etmemiş yada halk oyunlarında bir şalvar dahi giymemiş bazı vasıfsız kişiler eleştirileri sivri dilli olduğunu biliyoruz yani sadece laf başkada bir şey yok buyurun sizde bir şeyler yapın görelim haklısınız diyelim.Ayrıca kültürde karın doyuyor mu diyen hemşehrimizin acaba bu zamana kadar kürsü başı olmadan kaç kişinin karnını doyurdugunuda sormak lazım bir diğer yorum yapan hemşehrimizde milleti karşılamaktan bahsetmiş bu zamana kadar milleti karşılayan genel halk eğitim merkezi ekibi oldu orada oynayan eğitmen arkadaşlarım yada öğrencilerimiz hiç bir zaman böyle bir rahatsızlık duymadı. Kültüre ne katmış iseniz buyurun onları söyleyin yada yarışmalarda veya okullarda bir emek vermiş iseniz buyurun onuda söyleyin ama halk oyunlarını ve müziğimizi hor görmeyin

Sanane
Sanane @Zlf - 4 ay Önce

Gardas belki kişisel olarak elaziği tanitmada şehir dışinda katkimiz olmadi maddi imkan yoktu .ama sehrimjzi serefini haysiyetinide duşürecek bir hareket yapmadik iyi olduk elazigin yerlisiyiz diye çokkk dikkat ettik her hareketimzie hata yapmamaya calistik gelen misafirimiz sehir disina aglayarak gitti gelmek icin gün sayar gidenler . pekiii maddi imkani olanlar ne yapti hepsi elazigi terketti yatirimmi yaptilar elaziga gelip iş imkanimi sagladilar yada doktor olup muhendis olup gudenler gelip şehrindemi hizmete devam ettiler ? veya elaziglilar dernekleri o kadar paralari alip elaziğ tanitimi konusunda ne yaptilar elaziğ sadece girnata ve cayda ciradanmi ibaret bir yemegini tanitan oldumu? Bir orciktir her şehir bizim dedi gümuşhane bile bizden cok orcigi tanittı sahiplendi .ayrica marifetmi o salvari giyip şapkayi takmak ? Takanlar ne kadar taşiyor ne kadar hakkini veriyor ne kadar mert delikanli ona bakmak lazim . Sadece girnatadan muzikten övunülmez sadece elaziga geleni uçagın önunde rehin alir gibi gündüz vakti mumlari tutup girnatayi suratina üflemeyin gercekten dernekler tanitsin şehir dısinda ülke dısinda tanitilsin elazigda kendi çalip kendi soylemesin . Ama kimse demesinki biz fikret memisoglundan sonra elaziğa külturune gercektende dunyada sahip ciktik bu kadar elazigli sanatci var birisi cikip bir elaziğ tanitimi yapmiyor bu kadar zengin iş adami var niye bir kanalda elazig tanitim programina sponsor olup tanitmiyor ? Biz burda depremin ertesinde elaziğ sporrrrr elaziğ kürsü başıiiiii diye bagirirsak kimse bizi dpremden cikmis diye gormez bzi kefine alemine dusmüs kendilerinden haberi olmayan duygusuz düsuncesiz görür hele sonra eglenirsiz bir ayaga gahah görek

?
? - 4 ay Önce

Güzel şeyler yapılması lazim Harput a turist çeken tek yer

agah
agah - 4 ay Önce

köy, yangın, tarak üçlüsü.

Zlf
Zlf - 4 ay Önce

Kürsü başı bir geleneğimiz buna karşı gelenleri anlamıyorum herkes bir şeyler yazıp dert yanıyor fakat sayın cumhurbaşkanımız buraya geldiğinde hiç kimsenin derdi yokmuş gibi alkışlayıp ALLAH razı olsun dediler millet içeride kan ağlıyor bakıyoruz tokiler olsun kentsel dönüşümler olsun yollar olsun ama hiç kimse sorununu dile getirmedi.bizler her ne kadar içimizde derdimiz var desek de çözümün sahibi gelmiş iken derdimiz yok denmiş ise yapacak bir şey yok gündem de mecburen böyle konularla meşgul olur. Benim savunduğum konu kültürü akir görmemeniz ve geleneğimize düşman gözüyle bakılmamasıdır.


SIRADAKİ HABER

banner103