Elazığlıları Üzen Görüntüyle İlgili Valilik Açıklama Yaptı

Elazığ’da vatandaşların kafasına atılan yardımlar kamuoyunun tepkisini çekerken Elazığlıları da derinden üzmüştü. Konuyla ilgili Elazığ Valiliği açıklama yaptı.

Elazığlıları Üzen Görüntüyle İlgili Valilik Açıklama Yaptı

Elazığ’da depremin ardından Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bir grup şahıs vatandaşlara dağıttıkları yardımları insanların kafasına atınca büyük tepki çekti.

Kamuoyu tarafından tepkiyle karşılanan yardım dağıtma görüntüsü Elazığlı vatandaşları da derinden üzdü.

Konuyla ilgili Elazığ Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.

VİDEO

Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle;

“İlimizde meydana gelen depremin ardından 28.01.2020 tarihinde saat 17:50 sularında Fevzi Çakmak Mahallesi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ehlibeyt Cem Evi’ne 23 EU 946 plakalı kamyonet ile bir grup şahıs gelerek, cem evinde yardım malzemesi dağıtmak istediklerini söylemişlerdir.

Söz konusu şahıslar tarafından getirilen yardımların, cemevi yetkilileri tarafından kabul edilmemesi üzerine, şahıslar, kamyonetteki kolileri ve kıyafetleri cem evinin yakınındaki sokakta bulunan insanlara fırlatarak, gelişigüzel şekilde rastgele dağıtarak olay yerinden ayrılmışlardır.

Kamuoyuna da yansıyan bu yardım dağıtımı görüntüleri üzerine İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan araştırma neticesinde; bahse konu yardım dağıtımı yapanlardan *PKK/KCK terör örgütü kaydı bulunan A. D isimli şahıs gözaltına alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7