Elazığlının Ekmeğiyle Kim Oynuyor?

Temel besin kaynağı ekmeğe Elazığ’da zam yapıldı mı sorusu kafaları karıştırdı. Elazığ’da bazı yerlerin ekmeği 1 TL 25 Kuruştan sattığı öğrenilirken vatandaşlar ekmeğe yapılan gizli zamma tepkili…

Elazığlının Ekmeğiyle Kim Oynuyor?

Dolardaki dalgalanma temel besin kaynağı ekmeği de vurdu. Ülkenin bazı şehirlerinde ekmeğe zam yapıldı.

Elazığ’da ekmek fiyatlarının ne kadar olduğu ise kafaları karıştırdı. Elazığ’da bazı fırın ve marketler ekmeği 1,25’den satmaya başladı. Ekmeğe yapılan 25 kuruşluk bu gizli zam vatandaşın tepkisine neden oldu.

BAKAN “ZAM YOK” DEDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Fakirin fukaranın ekmeğini fırsat bilip bunu bir şekilde kullanmaya çalışan fırsatçılara sesleniyorum, vatandaşın ekmeğine göz diktirmeyeceğiz. Yeni yıla kadar ekmekte fiyat artışı yok.'' ifadelerini kullandı.

ELAZIĞ’DA 25 KURUŞLUK ZAM

Ama Elazığ’da çeşitli fırınlar ekmeğe çoktan zam yaptı bile. Bazı noktalar ekmeği 1 TL’den satarken zam yapan yerler ise ekmeği vatandaşa 1.25 TL’den satıyor.

ELAZIĞLI TEPKİLİ

Zam yapan işletmeler gerekçe olarak un fiyatlarındaki artışı gösterse de vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Ekmek temel gereksinim olduğunu söyleyen Elazığlılar ekmeğin gramajı ve fiyatıyla oynanması gerektiğini belirtti. Vatandaşlar duruma tepki göstermek için zam yapılmayan yerleri tercih ediyor.

Konuyla ilgili Elazığ Fırıncılar Odasından ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 15:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat kar
Murat kar - 3 yıl Önce

Ekmek zamına izin yok un fiyatına bakan yok.Elinizi vicdanınıza koyarak hareket edin

BABACAN
BABACAN - 3 yıl Önce

Bazı yerler mi açık ekmek satan fırınlar desenize şuna ayıptır denetim yok marketlerde sebze halinde meyve sebze fiyatları ne olmuş haberleri bile yok

SIRADAKİ HABER

banner103