Elazığspor Kulübü, PFDK Sevk Edildi

Elazığspor Kulübü, Vanspor maçında çirkin ve kötü tezahüratla birlikte 8 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle de takım halinde sportmenliğe aykırı hareketten profesyonel futbol disiplin kuruluna sevk edildi.

Elazığspor Kulübü, PFDK Sevk Edildi

TFF 2.Lig Kırmızı Grubun 15. Haftası’nda ilimizde oynanan Birevim Elazığspor- Vanspor FK Müsabakası’nda Bordo-Beyazlı Kulüp Birevim Elazığspor, taraftarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratla birlikte, 8 futbolcusunun maçta kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketten Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi…

Hukuk Müşavirliği'nce 03.12.2019 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk kararı şu şekilde açıklandı:

“ BİREVİM ELAZIĞSPOR Kulübü'nün 01.12.2019 tarihinde oynanan BİREVİM ELAZIĞSPOR-VAN SPOR FUTBOL KULÜBÜ TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "8 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Şazi
Şazi - 3 yıl Önce

Üç kuruş para toplamak için 40 takla at, onuda federasyona her hafta ceza olarak öde, şu kötü tezhürat yapan seyirci Elazığspor düşmanıdır. Peş parasız maça girer birde üstüne ceza getirir.

Hakan Erdoğan
Hakan Erdoğan - 3 yıl Önce

Oraya gidip sürekli küfür eden ve bunu takımına destekmiş gibi gösteren zavallı çapulcular yüzünden takımımız ceza alıyor. Ayrıca unutmayın Elazığspor o şehirde yaşayan herkesin, her siyasi görüşten kişilerin takımıdır.

Akın
Akın - 3 yıl Önce

seyircisiz oynayın daha iyi aptal taraftar grubu kârdan çok zararları var

SIRADAKİ HABER

banner109