Elazığspor’umuz 54 Yaşında

Misli.com 2. Lig ekiplerinden Tetiş Yapı Elazığspor Kulübümüz, 54 yaşında.

Elazığspor’umuz 54 Yaşında

Suat Taydaş, Fahri Sunguroğlu, Necdet Altınterim, Yılmaz Çorbacıoğlu, Talat Güler, Sedat Yıldız, Metin Kurtoğlu ve Mürşit Öztürk tarafından 23 Mart 1967 yılında kurulan Elazığspor’un dernek olarak tescili 24 Mart 1970 tarihinde yapıldı.

23 Mart 1967’de Merkez Gençlikspor, Güvenspor ve Harputspor kulüplerinin birleşmesiyle kurulan Elazığspor, 3. Lig, 2. Lig, 1. Lig ve Süper Lig’de önemli başarılar elde etti.

54 yıllık tarihinde 2001-2002 sezonu ile 2011-2012 futbol sezonlarında 1. Lig’den şampiyon olarak Süper Lig’e yükselen bordo-beyazlılar, birçok kez de küme düşme üzüntüsü yaşadı.

Ambleminde ay-yıldız taşıyan nadir takımlardan olan Elazığspor, ülke futboluna ise sayısız yıldız kazandırdı.

Zaman zaman kayyumlardan dönen, sahipsiz kalan ve kapanmanın eşiğinden dönen Elazığspor, şimdi ise Misli.com 2. Lig’de mücadelesini sürdürüyor.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper
Alper - 3 hafta Önce

Îyi ki doooooğğğdunnnn Elazigspor.Seni buralara getirenler kahrolsun.

Ne
Ne - 3 hafta Önce

Elazığsporunuz mu??? Elazığspor diye yırtına yırtına Elazığımızdan da olduk.

AAA
AAA @Ne - 3 hafta Önce

Tabi ki şahsi yuklenmedim.. öyle anlaşılmasın..Elazığ'da aman Elazığspor lüks stad gereksiz diyen birsuru kişi var bu şehre zarar veriyor demek istedim...yoksa sen de haklısın elbet

ahmedo
ahmedo @Ne - 3 hafta Önce

iyi hoş söylüyorsun tamam da baba sultan bunun ilk yorumu yapan arkadaşla ne alakası var ben ona yüklenme diye dedim, yoksa son dediğine bişey demem doğruya doğru

AAA
AAA @Ne - 3 hafta Önce

GARDAŞIMIN GARDAŞI YİYENE HORTUMLAYANA HESABI BEN Mİ SORACAM İLİN MÜLKİ AMİRLERİ İDARECİLERİ YA DA DİĞER YÖNETİCİLER Mİ...BUNUN HESABININ SORULMAMASI BİLE ZİHNİHET BOZUKLUĞUDUR..AYRICA DİĞER KULUPLER HORTUMLANMADI MI BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLENMEDİ Mİ ONLARIN BORCU KAPATILDI DA Bİ ELAZIĞSPOR MU UVEY EVLAT..GİRESUNSPOR EN SON SOMUT ÖRNEK..

ahmedo
ahmedo @Ne - 3 hafta Önce

gardaş adamın zihniyetinde ne var Allah aşkına, kulubü hortumlayanlarda sorun yok da arkadaşın zihniyetinde sorun var öyle mi?? günah keçisi aramayın şüpheliler belli, takımı hortumlayabilecek yetkililer, kendisi veya yakınları sebepsiz olarak zenginleşenler var mı yok mu bulara bakılsın. takım hortumlanmasa hepimiz destek çıkarız ama bizim desteğimize rağmen takım zarar etmeye devam ediyorsa umud beslemeyiz

AAA
AAA @Ne - 3 hafta Önce

işte bu zihniyet elazığsporu bu hale getirdi,aman elazığspor da eksik kalsın aman stada ne gerek var..sanki elazığa paralar akıyo da fabrikalar projeler havada uçuyor da bunlara tek engel elazığspormuş gibi görünuyor..

Zaza
Zaza - 3 hafta Önce

Allah aşkına bu takıma sahip çıkın

gakko
gakko @Zaza - 3 hafta Önce

mezar taşına yazın Selçuk Öztürk ile yapılan evlilikten sonra gün yüzü görmedi

Sss
Sss - 3 hafta Önce

Siyah beyaz fotoğraflara iyi bakın... O emek, o alınteri için yaşaması gerekli. Yaşa, var ol Elazığspor!

gakgo
gakgo - 3 hafta Önce

yaş 54 ölüme doğru gidiyor, sebep olanların burnundan gelsin

Zurna
Zurna - 3 hafta Önce

Elazigsporumuza nice yaşlar demk isterdim. Malesef kan emici yönetimler vefasiz bürokratlar duyarsız medya ve elin den bir sey gelmeyen biz taraftarlar eliyle takımımızı tarihin tozlu sayfalarına gömmek üzereyiz. Belki kapanacak daha iyi bir takım kurulacak ve adının on kısmına Yeni eklenecek ama hicbir zaman yeni gelen eskinin tadini vermeyecek veremeyecek...IYI KI DOGDUN ELAZIĞSPOR HEP VAROL


SIRADAKİ HABER

banner7