Elde Ettikleri Başarı Ödülünü Suriye’deki Yetim Çocuklara Bağışladılar

Fırat Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu Havacılık ve Uzay Kulübü Öğrencilerinin “Uçan Andalar” takımı 2021 TEKNOFEST Sürü İHA kategorisinde Türkiye 3.sü olarak aldıkları 20 bin TL’lik ödülü, kışlık bot ve mont olarak Suriye’deki çocuklara dağıttı.

Elde Ettikleri Başarı Ödülünü Suriye’deki Yetim Çocuklara Bağışladılar

Fırat Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık ve Uzay Kulübü öğrencilerinin Uçan Andalar Takımı 2021 TEKNOFEST sürü İHA kategorisinde Türkiye 3.sü olmuştu.

Büyük başarıya imza atan ekip 20 Bin TL’lik ödüle layık görüldü.

Ekip ödül kazandıkları 20 bin TL’ye kışlık bot ve mont olarak Suriye’nin yolunu tutarak,  El- Bab bölgesindeki “ Halime ana ve Tenzile ana yetim ve kültür merkezlerindeki yetimlere ve kamplardaki çocuklara bağışladılar.

TANYELİ: KIŞLIK MALZEMELERİMİZİ ALIP GELDİK

Fırat Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Burak Tanyeli yetim çocuklarla bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, sponsorluk desteklerinden dolayı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a da teşekkür ederek, “Fırat Üniversitesi’nin Uçan Adalar Takımı olarak TEKNOFEST’e katılıp aldığımız 3. Ödülünü Suriye’deki yetimhanelere ve kamplara bağışladık. Kışlık malzemelerimizi alıp geldik. Burada yetim çocuklarımızla hasbihal ettik. Bize sponsor olan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Halime Ana ve Tenzile Ana Yetim ve Kültür Merkezi Sorumlusu ise TEKNOFEST’te aldıkları başarıdan dolayı ekibi tebrik ederek, bu anlamlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuldulbaki Şahin
Abuldulbaki Şahin - 1 hafta Önce

Türkiyede ihtiyaçları bitirmişler, suriyedekier kalmış

Mert
Mert @Abuldulbaki Şahin - 1 hafta Önce

Kime hizmet ediyırsuz.aksaray kesrik Çatalçeşme konteyner kent ihtiyaç sahibi dolu Suriyeliler ne iş...

Karşıyakalı
Karşıyakalı - 1 hafta Önce

O yardımlarla muz alırlar. Vatandaşlarımızla dalga geçerler...

Akp
Akp - 1 hafta Önce

Yorum yapanlar insanliginiz yokmu memlekette herkes geziyor egleniyor cep telefonlariniza bakin herkesin kapisinda arabasi var yuuhhhh ne yani mont almis vermislerr

Elazığ Sevdadır
Elazığ Sevdadır @Akp - 7 gün Önce

Çok seviyorsan al evinde besle... Dangalak

Fıstıkcan
Fıstıkcan @Akp - 7 gün Önce

Suriyelisin belli sen kardeş. Mal mal yorum yazma çöplüğüne git.

Akp
Akp - 6 gün Önce

O kadar milliyetcisiniz o jadar sehrinizi seviyorsaniz evinizi isyerlerinizi neden kiraya veriyorsunuz suriyelilere...yardim ceklerinizi esnaf olarak aldiginizda yuzunuz nasil guluyor para var tabii....lafa gelince elazigi seviyoruz milliyetcigiz ama parayi gorunce sattiniz memleketinizi hadi ordan yerim sizin sevdanizi,milliyetciliginizi....

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109