ELİYGAD’dan Cemil Erdem’e Sert Tepki

Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Baygeldi Cemil Erdem’in açıklamalarına tepki göstererek, “Bir gazeteciyi doğruları söylediği için özür dilemeye hatta istifaya davet etmek yakışık almamıştır. Bu noktada gazeteci arkadaşımızı haksız yere eleştiren Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem'i kınıyoruz” dedi.

ELİYGAD’dan Cemil Erdem’e Sert Tepki

Elazığ’daki esnafların sorunları ve kredilerin ertelenmesi için ETSO, Ticaret Borsası, Esnaf Kooperatifleri ve tüm odaların toplanarak ortak bir ses olması ve esnafın sesinin duyurulması gerektiğini ifade eden Kanal Fırat Haber Spikeri Furkan Dilaver’le ilgili açıklama yapan Elazığ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, Furkan Dilaver’i oda başkanlarından özür dilemeye ve istifa etmeye davet etmişti.

Cemil Erdem’in bu açıklamasına bir tepki de Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği’nden geldi.

Dernek Başkanı Muhammet Baygeldi yaptığı açıklamada, “Temel görevi esnafların sorunlarına çare bulmak olan Birlik başkanının işini gücünü bırakıp bir gazeteciyi hedef alması haksızlık ve abesle iştigaldir” dedi.

MUHAMMET BAYGELDİ: CEMİL ERDEM’İ KINIYORUZ

Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Muhammet Baygeldi açıklamasında, “Şehrimizi derinden yaralayan 24 Ocak depremi ve koronavirüs sürecinde maddi ve manevi büyük sorunlar ve sıkıntılar yaşayan Elazığ esnafının taleplerini dile getirmek ve çözüm bulmak öncelikle esnaflarımızın bağlı olduğu Esnaf Odaları Birliğine aittir. Esnaf Odaları Birliği, sorumluluklarını yeterince dile getirmeyince iş yine halkımızın gözü ve kulağı olan yerel basınımıza düşmüştür. Bu konuda Kanal Fırat Televizyonu program yapımcısı genç ve yetenekli gazeteci Furkan Dilaver, haklı olarak Elazığ esnafımızın sorunlarına kayıtsız kalan Esnaf Odaları Birliğine çağrıda bulunmuştur. Bu çağrı ne yazık ki muhatap noktasındaki Birlik Başkanı Cemil Erdem'i rahatsız etmiştir. Temel görevi esnafların sorunlarına çare bulmak olan Birlik başkanının işini gücünü bırakıp bir gazeteciyi hedef alması haksızlık ve abesle iştigaldir. Bir gazeteciyi doğruları söylediği için özür dilemeye hatta istifaya davet etmek yakışık almamıştır. Bu noktada gazeteci arkadaşımızı haksız yere eleştiren Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem'i kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Ünal
Ömer Ünal - 4 ay Önce

Cemil Erdem rezil ettin tüm odaları. İstifa et artık esnaflar olarak kurtulalım senden

Elazığlı
Elazığlı @Ömer Ünal - 4 ay Önce

Çok doğru furkan dilaver bu şehrin kırmızı çizgisi,cemil erdem odalarıne hale soktun sen canım memleketim benim(((((

Vatandaş
Vatandaş @Ömer Ünal - 4 ay Önce

VALLA BEN 2 GÜNDÜR ŞUNU GÖRDÜM FURKAN DİLAVER BU ŞEHRİN KIRMIZI ÇİZGİSİYMİŞ. GERÇEK GAZETECİLİK BUDUR İŞTE

Esnaf Bekir
Esnaf Bekir @Ömer Ünal - 4 ay Önce

Cemil bugün seçim olsa yine seçilir .

Şans
Şans - 4 ay Önce

Furkan dilaver biraz daha yakışıklı olsa tükiye çapında bir televizyoncu olacak adam. Lan Allah elazığa nasip etmiş böyle bir televizyoncuyu , 3-5 yiyici çakal toplanmış bizim tekelimize çomak soktun ne güzel salla başını al maaşını şeklinde başkan diye geziyorduk sen bunu ifşa ettin Eeee ..... istifa et diyorlar utanmadan. Furkan dilaveri bu şehir yedirmez size büyük lokmadır boğazınız da kalır.

ESNAF GENÇ BAŞKANLAR SEÇİN YETER!!!!!!
ESNAF GENÇ BAŞKANLAR SEÇİN YETER!!!!!! - 4 ay Önce

Ya bu cemil efendi yıllardır başkan olmuş doğrumu doğru seçilmiştir saygı duyarım.ama artık yeter yani bu memleketin işi bitmiş bir genç başarılı gazetecinin istifası için oda başkanları topluyo.ordaki başkanlar salonu derhal terk edeceklerdi.yazık

Doğan BAYRAK
Doğan BAYRAK @ESNAF GENÇ BAŞKANLAR SEÇİN YETER!!!!!! - 4 ay Önce

Çok doğru. Oradaki o da başkanları da bu açıklamaya tepki göstermeliydiler.Cemil Erdem kadar onlarda SUÇLU

Esnaf Cemili Sever
Esnaf Cemili Sever - 4 ay Önce

Ortalık dernekten geçilmiyor. Ne çok dernek varmış memlekette, yahu Cemil Erdem dediğiniz adamın ömrü Başkanlıkla geçmiş esnaf memnun olmasa dön dolaş seçip dururmu?

Semih Koca
Semih Koca - 4 ay Önce

Bu yönetime, bu yönetimle uzaktan yakından ilgisi olan birine oy verirsem elim kırılsın.

Servet Gönül
Servet Gönül - 4 ay Önce

Gazetece esnafın sesi olun dedi diye Cemil Efendinin zoruna gitti. Allah bu esnafın hakkını o birlikte soracak inş.

Vah vah elazığ…
Vah vah elazığ… - 4 ay Önce

Bu adam 20 yıldır başkan ne yapmış elazığa burdan tüm oda başkanları artık bu cemil beyin yanlışlarını görün artık.İş için topladığı başkanları meğer istifa için çağırmış.vah memleketim vah

Oda başkanlarının maaşlarını ortaya çıkarın.
Oda başkanlarının maaşlarını ortaya çıkarın. - 4 ay Önce

Oda başkanlarının maaşlarını ortaya çıkarın.


SIRADAKİ HABER

banner103