ELSAD İstişare Toplantısı

Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği aylık istişare toplantısını gerçekleştirdi.

ELSAD İstişare Toplantısı

Toplantıya Maden Belediye Başkanı Orhan Yavuz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve Dernek üyeleri katıldı.

Başkan Murat Erdoğan, Organize Sanayi Bölgesi ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN: ELAZIĞ’IN ALTINCI BÖLGEYE GİRMESİYLE BİRLİKTE YOĞUN BİR YATIRIMCI AKININA UĞRADIĞINI GÖRÜYORUZ

Başkan Murat Erdoğan, “Bugün yine Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneğinin genel istişare toplantısını yaptık.  Arkadaşlarımızla bir araya geldik. Üyelerimizle çok önemli konuları tartıştık. Ancak geçen hafta organize sanayi bölgesini ziyaret ettik. Sanayi başkanı Suat Öztürk Bey bize organize sanayi ile yapılan yatımlarla ilgili brifingler verip bilgilendirdi. Ardından inovasyon merkezini ziyaret ettik. Çok önemli bir yatırım 12 milyon TL değerinde. Orada sanayicilerin ihtiyaç duydukları kalıplar yapılacak. Yine camisini gezdik ve hayran kaldık. Türkiye’de gördüğümüz camilerden birisiydi. Özellikle Elazığ’da mermercilikle uğraşan sanayicilerin oraya vermiş oldukları güzel mermerler ile cami mükemmel bir hale gelmişti. Bunun yanı sıra 5. merkezi gezme imkânımız oldu. Altıncı bölgeye Elazığ’ın girmesiyle birlikte yoğun bir yatırımcı akınına Elazığ’ın uğradığını görüyoruz. Bunlar tabi altın bölgenin nimetleri. Öncelikle ben Altıncı Bölgenin Elazığ’a gelmesine sebep olan Eski Ticaret Odası Başkanı İdris Alan Beye teşekkür ediyorum. Yine Altıncı Bölgenin Elazığ’a gelmesiyle birlikte yatırımcıları Elazığ’a çekmek içtin gayret gösteren Elazığ Valisine, Elazığ Belediye Başkanına ve Ticaret Odasına teşekkür ediyorum.” dedi.  

ERDOĞAN: KENTSEL DÖNÜŞÜM GÜNDEMİMİZDE

Erdoğan, “Hem kentsel dönüşüm hem de şehirleşme adına bununla ilgili komisyonlar kuracağız. Bunu şehrin gündemine de taşıyacağız. Burada önemli bir iş yapmış olacağız.” diye ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7