Elysium Projesi Yerinde İncelendi

Elazığ İl Özel İdaresinin vizyon projelerinden biri olan ve Elazığ’a değer katacak Elysium AVM ve Konut projesinde gelinen nokta incelendi.

Elysium Projesi Yerinde İncelendi

İl Özel İdaresinin Çaydaçıra Kavşağında bulunan eski idare binası ve lojmanlarının yerinde yapılması için ihale edilen Elysium projesinde faaliyetler hızla ilerliyor.


Mülkiyeti İl Özel idaresine ait olan alanda TETİŞ İnşaat A.Ş’nin yapımını üstlendiği projede AVM ve konut alanlarında çalışmalarda önemli bir aşama geride bırakıldı.
2017 yılında ihale edilip sözleşmesi imzalanan projede farklı tip ve büyüklükte meskenler, dükkân ve mağazaların bulunduğu AVM, iş merkezi ve kapalı otopark yer alıyor.


Elysium projesinde gelinen aşama İl Özel idaresi birim müdürleri tarafından ziyaret edilerek incelendi.


Ziyarette Tetiş Yapı yetkilileri tarafından proje hakkında açıklamalar yapıldı.
Projenin tüm aşamalarıyla 2023 yılında bitirilmesi planlanıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hoca
hoca - 12 ay Önce

Maketten saydığım kadarıyla 26 katlı.. Yazıktır, günahtır. Toprağımız mı bitti 26 kata ruhsat verdiniz? İlbank Elazığ'da yaptırdığı her iki projesiyle (twin towers & elysium) Elazığ'ımıza zarar vermiş oldu. Yüksek kat dar alanda elzemse tercih edilir, böyle geniş topraklarımız varken ihanetten başka şey değildir. Gelişmişliğin değil, geri kalmışlığın simgesidir.. Bunu öğreneceğiz ama kim bilir ne zaman.

Bingöl Sizinle Gurur Duyuyor
Bingöl Sizinle Gurur Duyuyor @hoca - 12 ay Önce

ABD,Japonya,,Hong kong, Singapur, Kanada, Kore ,Çin gökdelenlerle anılıyor. Avrupada eski yerleşim yerlerinin kent kimliği ve dokusu korunuyor yeni yerler Yüksek yapılaşmaya ve villalara açılıyor. Körfez ülkeleri Yüksek yapılaşmaya ve Villalardan kurulu modern kentler ile Turizme ve Singapur ve Hong kokun rolüne soyunuyor Ankara Söğütözü çukurambar, Çayyolu, İstanbul Levent,maslak, Ataşehir, Bursa Odunluk,İzmir Bayraklı Alsancak Gökdelenleri ile süleniyor. Bunlar gelişmemiş Elazığı 5 Katlılar kentine dönüştürenlermi daha gelişmiş ve vizyoner, hadi canım sende, bu memlekette Düğün salonlarında Başlayan Bingöl zihniyeti Elazığ da her alana sirayet etti. Bu memleketin eğitimli insan ve sermaye göçü vermesinin enbüyük sebebi bu zihniyetin Elazığda yükselişidir.

Edebiyat Öğretmeni
Edebiyat Öğretmeni - 12 ay Önce

Elysium ne yahu! Türkçe gözünüze girsin.

İmar
İmar - 12 ay Önce

Elazığ'ıBingöl'e dönüştürecek yeni imar yasası Elazığ da bu tür projelerin bundan sonra önünü kesmiştir.

SIRADAKİ HABER

banner103