Emekli Memur-Sen, Emekli Vatandaşların Taleplerini Dile Getirdi

Emekli Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi Cevdet Sevinç ve üyeleri, Emekli vatandaşların taleplerini dile getirmek amacıyla basın açıklaması düzenledi. Sevinç yaptığı açıklamada, “Emeklilerin yaşam standartlarını sürdürmek için %39’u tam zamanlı, %33’ü yarı zamanlı çalışıyor” açıklamalarını kaydetti.

Emekli Memur-Sen, Emekli Vatandaşların Taleplerini Dile Getirdi

Emekli Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi Cevdet Sevinç ve üyeleri, bir basın açıklaması düzenleyerek, emeklilerin taleplerini dile getirdi.

SEVİNÇ: EMEKLİ OLARAK STANDARTLARINIZI KORUMAK KOLAY DEĞİLDİR

Emekli Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi Sevinç, “İnsanın emekle ilişkisi doğumla başlar ve hayatın son anına kadar da devam eder. Emekli sıfatının ‘’yükümlülüğü sona ermiş’’ anlamında değil ‘’emek vermiş’’ anlamında kullanılması gerekir. Aktif çalışarak ter dökülen dönemden emeklilik dönemine geçiş hem insani hem de mali açıdan kolay alışılabilir bir şey değildir. Çalışırken alınan son maaş ile emeklilikteki ilk maaş arasındaki fark hesaplamak ve açığı kapatmak, emekli olarak standartlarınızı korumak kolay değildir. Emeklilerin yaşam standartlarını sürdürmek için %39’u tam zamanlı, %33’ü yarı zamanlı çalışıyor” dedi.

SEVİNÇ: EMEKLİLERİN DAHA SAĞLIKLI BİR EMEKLİLİK DÖNEMİ GEÇİRMELERİ SAĞLANMALIDIR

Emeklilerin taleplerini sıralayan Emekli Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi Cevdet Sevinç, “Emeklilerin çalışanlar ile arasındaki açılan maaş farkı kapatılmalıdır, Memurların emekli ikramiyesi hesabı yapılırken tam hizmet yılı hesaba katılıp, ay ve gün hesabının dahil edilmemesinden doğan 1 ay ile 11 ay arası kayıp giderilmelidir, yaşa bakılmaksızın tüm emekliler toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalandırılmalıdır, Emeklilerin sendika kurma hakkının önündeki fiili engellemeden vazgeçilmeli hükümde yer alan boşluklar giderilmelidir, Öğrenim hayatı devam eden çocuğu olan emeklilere çocuk yardımı ödemesi yapılmalıdır, Dünyada yeni bir terminoloji olan Aktif Yaşlanma kavramı ülkemizde de hayata geçirilerek emeklilerin daha sağlıklı bir emeklilik dönemi geçirmeleri sağlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 7 ay Önce

Boş lafları bırakın.Eger birşey yapmak saniz,birtek talepte bulunacaksınız!
Emekli memurların EŞ ve Çocuk zammını talep edin bizlerde gelip sendikaya sarılalım.Oyle laf olsun torba dolsunla bu işler olmaz.Kanarya sevenler derneğinden öteye gitmez.Ciddiyet.Varmisinız?

SIRADAKİ HABER

banner103