Emekli Öğretmen Sami Hocadan Acı Haber

2017 yılının Aralık ayında evinden çıktıktan sonra bir daha haber alınmayan ve en son Çemişgezek Feribot iskelesinde görülen emekli öğretmen Sami Çetindağ’dan acı haber geldi. Öğretmen Çetindağ’a ait olduğu tespit edilen ceset Keban Baraj Gölü’nde bulundu. Çetindağ’ın cesedi ise uzun uğraşlar sonucunda tespit edildi.

Emekli Öğretmen Sami Hocadan Acı Haber

Keban Baraj Gölünden feribotla geçenlerin suda gördüğü cesedin, geçtiğimiz yıl 14 Aralık'ta kayıp olan emekli öğretmene ait olduğu saati ve otomobilinin anahtarı sayesinde belirlendi.

Elazığ'da Keban Baraj Gölünden feribotla geçenlerin suda görmesiyle bulunan cesedin, geçtiğimiz yıl 14 Aralık'ta kayıp olan emekli öğretmen Sami Çetindağ’a ait olduğu saati ve otomobilinin anahtarı sayesinde belirlendi.

14 Aralık 2017 tarihinde 2 çocuk babası emekli matematik öğretmeni 61 yaşındaki Sami Çetindağ, 23 BR 381 plakalı otomobiliyle evinden çıktı. Eve geri dönmeyen emekli öğretmene ulaşamayan aile, polise haber verdi. Bunun üzerine olay yerine İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği ile İl Afet Acil Durum (AFAD) Müdürlüğüne bağlı dalgıçlar ve Jandarma Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri Sami öğretmenin en son görüldüğü Çemişgezek Feribot İskelesine sevk edildi. Balık adamlar suda arama çalışması yapmasına rağmen bir sonuç alınamadı.

10 AY SONRA CANSIZ BEDENİ SU YÜZEYİNE ÇIKTI

Bugün ise Elazığ'dan feribotla Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine geçen vatandaşlar, su üstünde birinin cansız bir şekilde durduğunu gördü. Bunun üzerine durum jandarma ekiplerine bildirildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, tekneyle gölde bulunan cesedi kıyıya çekti. Çıkarılan cesedin bir erkeğe ait olduğu ve üzerinden kimlik çıkmadığı öğrenildi. Yapılan kontrolde ceset üzerinden otomobil anahtarı ile kol saati çıktı. 10 aydan fazladır kayıp olan Sami Çetindağ’ın yakınları da anahtar ve saatten cesedin kimliğini teşhis etti.

61 yaşındaki emekli öğretmen Sami Çetindağ’a ait olduğu belirlenen ceset DNA ve otopsi için Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7