Emniyette FETÖ Operasyonu

FETÖ operasyonlarına ilişkin bir son dakika haberi geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nde FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesi ile 9 bin 103 polis açığa alındı.

Emniyette FETÖ Operasyonu

İçişleri Bakanlığı tarafından bu sabah 81 ilde düzenlenen operasyonlarda FETÖ'nün 1100'den fazla 'mahrem imamı' gözaltına alınmıştı.

9 BİN 103 POLİS AÇIĞA ALINDI

FETÖ'nün emniyet yapılanmasını yöneten çoğu sivil bu kişilere yönelik operasyonunun ardından akşam saatlerinde flaş bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanlığı, 9 bin 103 polisi açığa aldı.

FETÖ İLE BAĞLANTILI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, 667 sayılı "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin" 2'nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubunun görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Bu polislerden 2 bin 500'ünün İstanbul'da, bin 350'sinin Ankara'da görev yaptığı açıklandı.

ÇOK ÜST DÜZEYDE POLİS MÜDÜRLERİ VAR

Açığa alınan polislerin, 1. Sınıf Emniyet Müdürleri, Emniyet Amirleri, Türkiye genelinde tüm şubelerde, özellikle İstihbarat ve terörle mücadele şubelerinde görevli amir ve memur düzeyinde polisler olduğu öğrenildi. 

 

ELAZIĞ'DAN DA ALIM VAR

Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre yeni yapılan operasyonda Elazığ'dan da emniyet görevlilerinin görevden uzaklaştırıldığı bilgisi geldi. 

Elazığ'da görevden uzaklatırılanlar arasında emniyet amirleri ve çok sayıda polisin olduğu öğrenildi. 

Ayrıca Önceki günde Elazığ'dan gözaltına alınan polisler olmuştu. 

O operasyonlarla ilgili Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının ilgili soruşturma dosyasına istinaden Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire başkanlığının koordinesinde FETÖ/PDY Terör Örgütü’nün Emniyet Mahrem Yapılanmasına yönelik yürütülmekte olan soruşturması kapsamında,  Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 26.04.2017 günü Elazığ merkezinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 9 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır” denilmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103