En Anlamlı Eğitim Zili Bahçelievlerde Çaldı…

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı bugün resmen başlarken, yeni sezonun en anlamlı ilk ders zili Elazığ Bahçelievler Ortaokulunda çalındı.

En Anlamlı Eğitim Zili Bahçelievlerde Çaldı…

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı bugün resmen başlarken, yeni sezonun en anlamlı ilk ders zili Elazığ Bahçelievler Ortaokulunda çalındı.

Elazığ Gazi Huzur Evinde kalan emekli öğretmenler Mehmet Nuri Karaoğlu ve Emine Beşe, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Vekili Selahattin Bozkurt, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, öğrenciler ve velilerin katıldığı bir programla ilk ders zilini çalarak yıllar sonra eski öğretmenlik günlerini yad ettiler.

EMEKLİ ÖĞRETMEN BEŞE: “HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bahçelievler Ortaokulunun yeni eğitim ve öğretim yılında ilk ders zilini çalan Huzur evi sakinlerinden Emekli Öğretmen Emine Beşe de nazik davetlerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.

OKUL MÜDÜRÜ KAYA: “BAŞARI ÖĞRETMENLERİMİZİN”

Program da konuşan Okul Müdürü Murat Kaya, “2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla birlikte bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için öncelikle hepinize içtenlikle teşekkür ediyorum. Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başlarken uzun yıllar öğretmenlik mesleğini icra eden ve bugünde bizleri kırmayarak heyecanımıza ortak olan Gazi Huzur Evinin, Huzur veren Sakinlerinden emekli öğretmenlerimiz Mehmet Nuri Karaoğlu ve Emine Beşe’ye sizlerin huzurunda ayriyeten teşekkür etmek istiyorum. Kıymetli hocalarımız bizleri kırmadılar ve uzun yıllar öğretmenlik mesleğini yaptıktan sonra yeniden bizlerle birlikte beraber olup, yeni eğitim ve öğretim yılının ilk zilini kendileri çalmış olacaklar. 1150 öğrencisi bulunan Bahçelievler Ortaokulumuz, bugün ilimizin en seçkin eğitim kurumlarından biri olarak dikkat çekmekte ve her yıl Fen Liseleri başta olmak üzere nitelikli okullarımıza onlarca öğrenci gönderen en başarılı okullar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu başarıda en büyük pay 52 öğretmenim, 4 Müdür Yardımcım ve 1 Memur arkadaşımla 1 yardımcı hizmetler personelime aittir diyor ve kendilerine teşekkür ediyorum. Ve konuşmama son verirken bizler için her biri ayrı önem taşıyan 1150 öğrencimize ve onların çok değerli ailelerine yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlar getirmesini temenni ediyor, saygılar sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÜRTÜRK: “YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN”

Düzenlenen program da konuşan Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk de sizleri bu sıcakta bekletmemek adına konuşmamı kısa tutmak istiyor ve yeni eğitim ve öğretim yılının ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum diye konuştu.

BAŞKAN YANILMAZ: “YARININ BAŞKANI SİZLER OLACAKSINIZ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da törende yaptığı konuşmada, “Elazığ Sanayi Mahallesi İstiklal Okulunda okuyan Mücahit Yanılmaz bugün nasıl Belediye Başkanı oluyorsa, yarın Bahçelievler Ortaokulunun mezun öğrencileri de yarın Belediye Başkanı olacak, Milletvekili olacaklar. Tüm öğretmenlerimizi de kolaylıklar diliyor, yeni eğitim ve öğretim yılının öğrenci ve velilerimizi de hayırlı olmasını niyaz ediyorum” dedi.

Okunan şiirlerin ardından katılımcılara günün anısına onurluk takdim edilirken, ilk ders zili de emekli öğretmenler tarafından ilk ders zili çalındı.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103