Enerji Bir Sen Fırat Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu

Enerji Bir Sen Fırat Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen genel kurulda Şube Başkalığına Kenan İnallı seçildi.  

Enerji Bir Sen Fırat Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu

Memur Sen’e bağlı Enerji Bir Sen Fırat Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Genel Kurula; Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, ilgili kurum müdürleri, STK Temsilcileri, sendika üyeleri ve davetliler katıldı.

BAHŞİ: MEMUR SEN BU MİLLETİN SENDİKASI OLMUŞTUR

Genel Kurulun Divan Başkanlığını yapan Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Memur Sen’in Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade etti. Bahşi, “bu ülkede gerçekten bir zamanlar kirletilmiş bir alan olan kamu sendikacılığı, kamu çalışanlarının haklarının savunulması noktasında zaman zaman ülkeyi kaosa sürükleyen beşli çetelerin ülkede kol gezdiği ve bir anda hükümetleri deviren sendikacılık anlayışından biz ilkeleri bir duruşla duruş sendikacılığı yaparak, Memur Sen bu ülkenin bu milletin sendikası olmuştur” dedi.

İNALLI, SENDİKA HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Enerji Bir Sen Fırat Şubesi Başkanı Kenan İnallı,” güveninin ve destekleriniz için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Fırat şubemiz merkezi Elazığ olmak üzere, Malatya ve Bingöl illerinde bulunan Enerji iş koluna bağlı memurlarımızla yüzde 90’lara varan üye kazanım başarısını sağlamış durumundayız. Huzurunuzda yetkili sendika olma yolunda desteklerini esirgemeyen temsilci ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Enerji Bir Sen Sendikamız 1995 yılında kurulmuş üyelerinin ekonomik, sosyal kültürel özlük mesleki hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmekle birlikte ülkemizde ve dünyada yaşanan her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç olarak ilke edinmiştir” şeklinde konuştu.

SARAÇ: MEMUR SEN’İ DİK DURUŞLARINDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM

TEDAŞ Bölge Müdürü Ahmet Saraç, Memur Sen’in sorumlu sendikacılık yaptığını vurgulayarak, “Memur Sen’imizin yaptığı sendikacılığı sorumlu sendikacılık olarak nitelendiriyoruz. Olabilecek şeyleri istiyorlar, olmayacak şeylerin hiç peşine düşmüyorlar. Bunun için başta Memur Sen Başkanı olmak üzere beraber çalıştığımız Enerji Bir Sen başkanımızı tebrik ediyorum. Biz zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Birçok güçlerin coğrafyamız üzerinde emelleri var. Sendikacılığı bu emellerine zaman zaman alet ediyorlar. Bu konuda Memur Sen dik duruş gösteriyor. Dik duruşlarından dolayı Memur Sen’i tebrik ediyorum” dedi.

GÜRGÖZE: DAHA FAZLA ENERJİ İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ

AK Parti hükümetleri döneminde enerjiye büyük yatırım yapıldığını hatırlatan AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “Daha önceden yine bizler iktidara gelmeden önce Türkiye’de hiç de benimsemediğimiz hiç de kabul etmediğimiz, “su akar Türk bakar” fikri vardı. Bugün, “Su akar Türk yapar” fikri var. Aynı zaman da çeşitli enerji kaynaklarını da artırarak ülkemizin ihtiyacı olan, insanlığın ihtiyacı olan enerji kaynaklarını bu enerjiyi daha fazla üretmek için çok büyük mücadeleler ortaya koyuyoruz. Su kaynaklarımızın tamamına yakını enerjiye dönüştürmek sulamaya dönüştürmek ve insanlarımızın hizmetini artırmak için mücadele ediyoruz. Projeler geliştiriyoruz. Barajlar yapıyoruz. Başka alanlarda faaliyetler gösteriyoruz. Yine yenilene bilir enerji olarak kabul edilen rüzgar ve güneş enerjileri başta olmak üzere bütün bu kaynakları kullanırken, öte tarafta geri dönüşümlerle belediyemizin de yapmış olduğu gibi çöpten enerji üreterek ülkemizin ihtiyacı olan enerjiyi daha fazla insanımızın hizmetine sunmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

YANILMAZ: GELİŞMİŞLİĞİN ÖNÜNDE ENGEL OLAN SENDİKALARI GÖRDÜK

Memur Sen gibi sendikaların Türkiye’nin önünü açan sendika anlayışını ortaya koyduklarını belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Memur Sen kurulduğu günden bugüne kadar, hizmet belediyeciliğini, hizmet sendikacılığını öne almış ve şahsi ve hissi olmaktan ziyada ülkemizin geleceğini milletimizin geleceğini öne alarak sendikacılık hizmetini yapmış olan, fikirleri olan, görüşleri olan ve bu fikir ve görüşlerini milli ve manevi değerlerimizle bütünleştiren nadir sendikalardan biridir. Bütün şubeleri de bu mantık içinde çalışan ve bu mantık içinde hareket eden bir sendikal harekattır. Biz geçmiş yıllarda sendika ağalığının sendika patronluğunun ve bu ülkenin gelişmişliğinin önünde engel olan sendikaların ne olduğunu gördük yaşadık ve birlikte olduk” ifadelerini kullandı.

Tek listeyle gidilen genel kurulda Kenan İnallı Enerji Bir Sen Fırat Şubesi Başkanlığı’na seçildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7