Engelli Çocuklar Uçurtma Şenliğinde Buluştu

Elazığ'da gerçekleştirilen uçurtma şenliğinde oyunlar oynayıp, uçurtma uçuran engelli çocuklar, eğlenceli vakit geçirdi.

Engelli Çocuklar Uçurtma Şenliğinde Buluştu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Engelliler Haftası dolayısıyla Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde uçurtma şenliği düzenlendi.

Aileleriyle şenliğe katılan engelli çocuklar, oyunlar oynayıp gönüllerince eğlendi.

Ardından alanda bulunan uzman personelin yardımıyla engelli çocuklar, ellerindeki uçurtmaları gökyüzüne bıraktı. Aralarında ilk kez uçurtma uçuran engelli çocukların da yer aldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

KENÇ: YAŞAMLARINI DAHA KALİTELİ YAŞAMALARI ADINA ÇALIŞIYORUZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç, engellilere yönelik sosyal aktivite yaparak, onlara özel bir gün yaşatmak istediklerini söyleyerek, “Engellileri hem toplum hayatına hazırlama hem de buradaki yaşamlarını daha kaliteli yaşamaları adına çalışıyoruz” diye konuştu.

ÇELİK: BÖYLE BİR ETKİNLİK BULUNDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUM

Şenliğe katılan Özlem Çelik de böyle bir etkinlikte bulunduğu için mutlu olduğunu, herkesin engellilere karşı duyarlı olması gerektiğini dile getirdi.

DİKBAŞ: ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BU TÜR ETKİNLİKLERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Akide Dikbaş da "Çocuğumun buradaki mutluluğu bizi de mutlu etti. Çocuklarımız için bu tür etkinlikleri çok önemsiyoruz. Bu yerlerde çocuklarımız çok mutlu oluyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7