Engelliler Meclisi’nden Başkan Yanılmaz’a Ziyaret

Elazığ Engelliler Meclisi Başkanı Metin Fırat ve beraberindekiler Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Engelliler Meclisi’nden Başkan Yanılmaz’a Ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı Elazığ Engelliler Meclisi Başkanı Metin Fırat ve beraberindeki heyet ziyaret etti.

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde engelli vatandaşlar için yapılan çalışmalar ve projelerden dolayı gerçekleştiren teşekkür ziyaretine, Türkiye Engelliler Elazığ Meclisi Başkanı Metin Fırat’ın yanı sıra Elazığ Engelliler Meclisi Üyesi Filiz Özer, Memur-Sen Engelliler Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Güneyli, Harput Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fehmi Güler ve Down Sendromlular Derneği Başkanı Saadet Aydın katıldı.

KARAKAYA: ELAZIĞ’A DAHA GÜZEL HİZMETLER KAZANDIRACAĞINDAN EMİNİZ

2018 yılında kurulan Engelli Meclisi’ne yaptığı katkılardan ve verdiği desteklerden dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden Doğu Anadolu Sivil Toplumları Kuruluşları Birliği Genel Koordinatörü ve Elazığ Engelliler Meclisi Başkan Yardımcısı Hayrettin Karakaya, “Belediye Başkanımıza engellilere yönelik sağladığı imkanlar teşekkür ediyoruz. Başkanımıza bundan sonraki yaşantısında Ankara'da daha iyi yerlere gelmesini bekliyoruz. Elazığ’a daha güzel hizmetler kazandıracağından eminiz. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

YANILMAZ: GÖZ ÖNÜNE ALMALARINDAN DOLAYI KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Başkan Yanılmaz’ın Elazığ’a yaptığı her hizmeti engelli vatandaşları düşünerek yaptığını ifade eden Türkiye Engelliler Elâzığ Meclisi Başkanı Metin Fırat, “Gerçekleştirmiş olduğu her hizmette engelli vatandaşları unutmayarak onları göz önüne almalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz daima bizim yanımızda oldu. Bundan sonra da yanımızda olacağına, bizlere her alanda katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

ÖZER: HER ZAMAN DESTEKÇİ OLDU

Elazığ Engelliler Meclisi Üyesi Filiz Özer ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti. “Engelli vatandaşlar için yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyorum. Başkanımızı yanımızda görmek bizlere huzur veriyordu. Bize bizden biri olarak her zaman destekçi oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.”

GÜNEYLİ: BUNDAN SONRAKİ GÖREVİNDE DE BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ

Memur-Sen Engelliler Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Güneyli, “Engelli kardeşlerimize tanıdığı haklardan dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki görevinde de başarılarının devamını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Harput Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fehmi Güler de, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a 5 yıl süre zarfında engellilere vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek şunları kaydetti: “Sportif faaliyetlerimizi gerçekleştirirken Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın gerçekten çok büyük katkıları oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.”

AYDIN: GÖSTERMİŞ OLDUĞU HASSASİYETTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ

Down Sendromlular Derneği Başkanı Saadet Aydın ise yaptığı konuşmada Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a engelliler için bugüne kadar göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

YANILMAZ: ANKARA'DAN BÜTÜN ÇALIŞMALARIMIZI ELAZIĞ BAZLI YÖNLENDİRECEĞİZ

Elazığ’da engelli vatandaşlar için birçok çalışma yaptıklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “ Benim 5 yıllık süre içinde en çok mutlu olduğum çalışmalardan biri de engelli kardeşlerimizle bir araya gelmektir. Birçok engelli kardeşimizi evlerinde ziyaret ettim, aileleri ile bir araya geldik konuştuk. Elazığ’ımızda 5 yıllık süre içinde özellikle omurilik engellileri için akülü arabalar tahsis ettik. Engelli kardeşlerimiz için engelli araçları tahsis ettik ve neticede Elazığ’daki bütün toplu taşıma araçlarını da engellilere uygun araç haline getirdik. Hem ELBÜS’ler, hem de son almış olduğumuz 52 adet otobüste engellilere uygun araçlar olarak Elâzığ’da hizmet vermeye başladı. Yani biz Elâzığ’da engelli kardeşlerimiz ile ilgili yapılması gereken her türlü adımı attık, bundan sonra da devam edeceğiz. Bu adımlar sadece Elazığ'dan görünmüyor aynı zamanda Türkiye'den ve dünyadan takip ediliyor. Bu çerçevede 2016 yılında engellilerle ilgili en fazla proje üreten yılın Belediye Başkanı ödülünü aldık. Yine 2018 yılında Down sendromlu çocuklarımız için yapmış olduğumuz hizmetten dolayı ödül aldık. 2017 yılında yine engellilerle ilgili birçok ödül aldık. Elâzığ Belediyesi bu 5 yıllık süre içerisinde Türkiye'nin en ödüllü bir belediyesi oldu. Biz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Türkiye'yi, Elazığ’ımızı herkes için yaşanabilir bir şehir haline getirmenin gayreti içinde olduk. Ben ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Güzel bir 5 yıl geçirdik. İnşallah önümüzdeki süreçte elbette yardımlarımız, desteğimiz devam edecek. Şehrimize şehrimizin bir adım daha ileriye gitmesi için Ankara'dan bütün çalışmalarımızı Elazığ bazlı yönlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103