Enkazında Sağ Olarak Çıkan Şahin Ailesi Açıklama Yaptı

Elazığ depreminde Sürsürü Mahallesi'nde yıkılan Dilek apartmanının enkazında sağ olarak çıkan Şahin ailesi, binada daha önceki depremlerde çatlaklar oluştuğunu kentsel dönüşüm için kendi aralarında anlaşamadıklarını iddia etti.

Enkazında Sağ Olarak Çıkan Şahin Ailesi Açıklama Yaptı

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde Sürsürü Mahallesi'nde bulunan Dilek Apartmanı'ndan son anda sağ çıkan Şahin ailesi deprem anında yaşadıklarını anlattı.

Baba Ahmet Şahin, eşi ve 3 çocuğunu bina yıkılmadan son anda çıkardığını aktardı.

BABA ŞAHİN: KOMŞULARIMIZA BAKTIM HİÇBİRİNDEN SES ALAMADIK

Baba Şahin, “Çocuklarım ve eşim oturuyorlardı. Deprem olduğunu anladığımda çocuklarım ve eşimi dışarıya çıkardım. Ben de tam çıkacağım sırada merdiven ikiye ayrıldı. Sonra bina yıkıldı. Yıkılan binada komşularımıza baktım hiç birinden ses alamadık” dedi.

BABA ŞAHİN: BAŞVURU YAPAN KOMŞULARIM OLDU

Dilek Apartmanı'nın daha önceki depremlerde hasar aldığını ifade eden Şahin, “Bina çürüktü. Başvuru yapan komşularım oldu. Komşularıma, ‘Burası çürük, gelin imza toplayalım ve kentsel dönüşüme’ verelim dedim. Bazıları kabul etti bazıları kabul etmedi ben de ondan sonra üstüne düşmedim” dedi.

ANNE ŞAHİN: EVDE EŞİMLE BERABER 3 ÇOCUĞUM DAHA VARDI

Anne Nimet Şahin,yıkılan binadan son anda kurtulduklarını söyledi. Şahin, “Deprem sırasında içerideydik. Komşularıma seslendim. Hiç kimseden ses alamadım. Çocuklarım kolumdan tutup çıkarmaya çalıştı. Allah yardım etti. Çıkmamız imkansızdı. Dışarıya çıkmaya son bir basamak kala merdiven ikiye ayrıldı. Kızım kolumdan çekerek karşıya geçebildim. Evde eşimle beraber 3 çocuğum daha vardı” dedi.

ANNE ŞAHİN: BİNA ÇÜRÜKTÜ SAĞLAM DEĞİLDİ

25 yıldır Dilek apartmanında oturduklarını ve binanın çürük olduğunu iddia eden Şahin, “Komşularım vefat ettiler sevinemiyoruz üzülemiyoruz. 25 yıldır oturuyoruz. Bina çürüktü sağlam değildi. Bir depremden dolayı çatlaklar oluşmuştu. Eşim belediyeye kentsel dönüşüm için başvuralım dedi. Komşuların bazıları kabul edip bazıları kabul etmedi. Eşim tek başına bir şey yapamadı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103