Ergen, Başkan Danışmanlığına Atandı

Elazığ Kent Konseyi ve Diyanet Sen İl Başkanlığı görevlerini yürüten Murat Ergen, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından Danışmanlık görevine getirildi. Ergen, Sendika binasında düzenlenen törenle Diyanet Sen İl Başkanlığı görevini Yusuf Eker’e teslim etti.

Ergen, Başkan Danışmanlığına Atandı

Diyanet Sen İl Başkanı Murat Ergen görevini Yusuf Eker’e teslim etti.

Elazığ Kent Konseyi Başkanlığı görevini de yürüten Murat Ergen, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından Sivil Toplum ve Halkla Hizmetler danışmanlığı görevine getirildi.

Ergen’in yeni görevi nedeniyle Diyanet Sen İl Başkanlığında devir teslim töreni yapıldı.

ERGEN: BUGÜN İTİBARİYLE ELAZIĞ BELEDİYESİNDE DANIŞMAN OLARAK GÖREVE BAŞLADIK

Memur Sen İl Binasında düzenlenen törenle vedasını gerçekleştiren Ergen, ““30 yıllık Diyanet İşleri Başkanlığında çalışmışlığımızın ve yaklaşık 20 yıllık görev yaptığımız diyanet-sen’in devir teslim töreni için  bir aradayız. Uzun yıllar diyanet işleri başkanlığında hizmet ettik. 2001 yılında 4688 sayılı yasa ile birlikte diyanet iş kolunda sendikalaşmanın yolu açıldığında, sendikanın kurulması noktasında gayret gösterdik. Uzunca bir süre bu yolda çaba ve gayret gösterdik. Bugün itibariyle Elazığ Belediyesinde danışman olarak göreve başlamamız hasebiyle, Diyanet İşleri Başkanlığımda ki görevimizden ve Diyanet sen şube başkanlığından ayrılıyoruz. Çalışma hayatımızın her safhasında öncelikle Müslüman kimliğimizin şerefiyle yüce dinimiz islama hizmet etmek, Allah’ın rızasını kazanmak. Peygamberine iyi bir ümmet olabilmek bilinciyle hareket ettik” diye kaydetti.

EKER: MEMLEKETİMİZE VE MİLLETİMİZE HİZMET ETMEK İÇİN GAYRET EDECEĞİZ

Ergen’e görevinde başarılar dileyen Yeni başkan Yusuf Eker, “Yönetim kurulumuzun takdiri ile Diyanet Sen Elazığ Şube Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. Amacımız; Din görevlilerine ve diyanet camiamıza en iyi şekilde hizmet etmektir. Diyanet sen’i  daha iyi yerlere ulaştırmak. Daha iyi seviyelere gelmek için canla başla devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde memleketimize ve milletimize hizmet etmek için gayret edeceğiz” diye konuştu.

BAHŞİ: BU GAYRETLERİNDEN VE ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI DEĞERLİ BAŞKANIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Hüzün ve sevinci bir arada yaşadıklarını ifade eden Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, “Bir taraftan hüzünlüyüz, bir taraftan da sevinçliyiz. Değerli başkanımız yıllarca hem Diyanet sen de hem de Memursen il temsilciliğimizi yaparak, Elazığ’da sivil toplum anlamında, sendika anlamında çığır açtı. Ben bu gayretlerinden ve çalışmalarından dolayı değerli başkanıma teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 17:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
gakgo
gakgo - 2 ay Önce

tevekelli değil ikide bir çıkıp konuşuyordu medyada, demekki belediyeye oynuyormuş, ne diyelim hayırlı olsun

mehmet
mehmet - 2 ay Önce

başkan, ölmüş bitmiş bir elazığın "ruhuna fatiha" okuyacak bir diyanetli lazımdı. bulmuş...

Murteza
Murteza - 2 ay Önce

Başkan yıkık virane halde ki şehrimizin durumunu gözönüne alarak,buralara gidip yıkıntıların başında dua edip Fatiha okuyacak adam eksikliğini gidermek için almıştır,herhalde.Hayirli uğurlu ve Mübarek olsun.Murat gardaşimizin şahsiyeti bu yorumdan varestedir.Mesleki unvanı açısından değerlendiriyorum.

Para para
Para para - 2 ay Önce

Diğer danışmanların Elazığ a bir tek katkılarını söyleyin?Yok ki tek dert danışman maaşı.Bu danışman da aynen sadece maaş maalesef.Danışmanların danışmana ihtiyacı var.Eğri oturup doğru konuşalım olmuyor olmuyor.Herkes bildiği işi yapsın.İnancımız da kul hakkına yer yok!Ha yapanın yanına kar kalıyor derseniz.Ama utunmayalım Allah herşeyi görendir ve tuzakların en hayırlısını kurandır.

Erkan sefir
Erkan sefir - 2 ay Önce

Kendisiyle bir elazığlı olarak gurur duyuyorum rabbim yar ve yardımcısı olsun güzel insanın

elazığlı
elazığlı - 2 ay Önce

ne danışacakmış acaba öğrenimi neymiş doktorası varmışmı medyada iki laf edeni atama yapıyorlar Kayahan vardı KYK müdürü yaptılar Furkan dilaveri Üniversiteye atadılar zıplayarak yükseliyorlar

Kadir can
Kadir can - 2 ay Önce

Sivil toplum örgütü olarak çok konuşup sorunları gündeme getiriyordu buda AKP yi rahatsız ediyordu bütün mesele bu

zafer dündar
zafer dündar - 2 ay Önce

ÇOK KALİBRESİZ VE TOY BİR ADAM BU ERGEN.


SIRADAKİ HABER

banner103