Erman: Yapılandırma Borcunu Ödemeyenler İçin Fırsat Devam Ediyor

SGK İl Müdür Vekili Mehmet Sıtkı Erman, yapılandırılan borçlarının ilk taksitini yatırmayanlar için fırsatın devam ettiğini belirterek, bunun için tanınan sürenin 30 Nisan’da sona ereceğini söyledi.

Erman: Yapılandırma Borcunu Ödemeyenler İçin Fırsat Devam Ediyor

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Mehmet Sıtkı Erman, borçlarını peşin ödeme talebi ile yapılandıran ve son ödeme tarihini kaçıranlar için fırsatın devam ettiğini duyurdu.

ERMAN: YAPILANDIRMA AVANTAJLARINDAN YARARLANMAYA DEVAM EDERLER

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Mehmet Sıtkı Erman, “Yapılandırma ve Prim Borç ödemesi açısından SGK Borçlarını peşin ödeme seçeneğiyle yapılandıran vatandaşlarımız, Son Ödeme tarihi olan 31 Mart 2021'e kadar peşin ödemelerini yapmadıysa yada kaçırdıysalar üzülmesinler! 30 Nisan 2021 tarihine kadar geç ödeme zammı ile birlikte peşin ödemelerini yapmaları halinde; yapılandırmaları bozulmaz, yapılandırma avantajlarından yararlanmaya devam ederler” diye ifade etti.

Erman, Genel sağlık sigortasının kapsamı hakkında da bilgiler verdi.

ERMAN: BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞU KİŞİLERİN GSS PRİMLERİNİ BİZ ÖDÜYORUZ

Erman, “Aktif sigortalı olanlar; SSK (4/A), Bağ-Kur (4/B), Emekli Sandığı (4/C) Kapsamında sigortalılarımızın ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin,  herhangi bir Sigorta Kapsamında olmayanlar Aylık 107,33 TL GSS Primi Ödemeleri halinde kendilerinin ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin ve herhangi bir Geliri ve Sosyal Güvencesi Olmayanlar Gelir Testine başvuru yapmaları halinde yaşadıkları hanede aile içi kişi başı gelirleri bürüt asgari ücretin üçte birinin altında ise kendilerinin ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin GSS primlerini biz ödüyoruz” diye kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103