Erol: CHP’li 30 Milletvekili Elazığ’a Gelecek

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Elazığ depremine yer verdi. Milletvekili Erol ayrıca 24 Ocak’ta 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından kentte yapılan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunmak üzere CHP’li 30 milletvekilinin Elazığ’a geleceğini söyledi.

Erol: CHP’li 30 Milletvekili Elazığ’a Gelecek

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, TBMM düzenlediği basın toplantısı ile Elazığ depremine yer verdi.

EROL: HALEN ELAZIĞ’DA AĞIR HASARLI BİNALARIN YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

Gürsel Erol, “Geçen yıla kötü başlamıştık. 2020 yılına. Bunlardan en önemlisi ilimde yaşanan depremdi. 6.8 büyüklüğünde bir deprem oldu. Bu deprem sonucu Elazığ’da 37,Malatya’da 4, toplamda 41 canımızın, insanımızın yaşamını kaybetmesine neden olan bir depremi yaşadık. 3 bina enkazı vardı Elazığ’da ama 14 bin binanın yıkım kararı verildi. Aradan 11 ay geçmesine rağmen halen Elazığ’da ağır hasarlı binaların yıkımları devam ediyor” ifadelerini kullandı.

EROL: BİR SORUN YAŞANMADAN VE O SORUNUN MAĞDURLARI OLMADAN DEVLET MÜDAHALE ETMİYOR

2021 yılına da depremlerle giren Elazığ’da vatandaşların aynı korku ve paniği yaşadığını söyleyen Milletvekili Erol, “2021’e de yine korkuyla başladık. 2021’de art arda meydana gelen 2 tane artçı deprem yine Elazığ’da deprem korkusunu, deprem psikolojisini ve depremde yaşadıkları paniği tekrar yaşamalarına neden oldu. Haklılar da. Bizim depremin olduğu günden bugüne kadar yani 24 Ocak 2020 gününden bugüne kadar gündeme getirdiğimiz konular vardı. Bu konuları zaman zaman Sayın Cumhurbaşkanına mektup yazarak ilettik, zaman zaman ilgili bakanlara mektup yazarak ilettik, zaman zaman mecliste konuşmalar yaptık, önergeler verdik, komisyonlar kurulmasıyla ilgili teklifler verdik. Ulusal televizyonlarda, yerel televizyonlarda gündeme getirdik. Ama ne yazık ki ülkemizde şöyle bir anlayış var; bir sorun yaşanmadan ve o sorunun mağdurları olmadan devlet müdahale etmiyor. Şu anda Elazığ’da inanılmaz şekilde orta hasarlı diye tespit edilen binaların yıkımı ile ilgili bir artçı depremde yıkımı ile ilgili ailelerin bir paniği ve bir korkusu var. Bu panikte ve bu korkuda son derece haklılar. Çünkü 24 Ocak’tan bugüne kadar belki de binlerce artçı deprem oldu. Bu artçı depremlerin olması nedeniyle binalar taşıyıcı özelliğini kaybettiler, binalar yorgun hale düştüler, binalar yoruldular. Ve 6.8 büyüklüğünde bir deprem değil, daha düşük ölçekte bir deprem bile uzun sürmesi halinde birçok orta hasarlı bina Allah korusun ağır hasarlı bina statüsüne girecek. Yıkımlarla karşı karşıya kalacağız, can kayıplarıyla karşı karşıya kalacağız” şeklinde konuştu.

Öte yandan Milletvekili Erol,  24 Ocak’ta 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından kentte yapılan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunmak üzere CHP’li 30 milletvekilinin 6 – 9 Ocak tarihleri arasında Elazığ’a geleceğini söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 1 yıl Önce

2030da ancak gelirler bu kaçıncı aynı haber

Huzeyfe
Huzeyfe - 1 yıl Önce

23 geldi ne oldu!130 gelse ne yazar?Bu milletin böğrüne saplanan zehirli ok ideolojisi den 90 küsur yıldır kurtulmaya çalışıyoruz,hala farkında değiller.Burasi yerkürenin gözbebegi Elazığ dir,sizlere zırnık yok.Sen memleketine götür,küvre.

Emir
Emir @Huzeyfe - 1 yıl Önce

Huzeyfe gibilere cevap vermenize gerek yok arkadaşlar. Yorumunu gördüğünüz yerde gülüp geçin. Tamamen saçmalıyor.

Scarface
Scarface @Huzeyfe - 1 yıl Önce

Adam olmazsınız , adam kendini yırtıyor Elazığ için ama senin örümcek ağı ile dolu kafan anlamıyor ,kara cahil yobaz

Maraba bedo
Maraba bedo @Huzeyfe - 1 yıl Önce

Büyük zülfü ve küçük zülfü gelsin

Metehan
Metehan @Huzeyfe - 1 yıl Önce

İşte bu tipler yüzünden Malatya’ya avel avel bakıyoruz.. kardeşim gelmesinin nesi kötü neyi zoruna gidiyor.. iktidarda gelsin muhalefette.. zırnık yokmuş. Ben oy vermedim ama bu adam senin vekillerden daha çalışkan daha girişken. Kör olma ufkunu açık tut.. sonra ağlıyorsun elazığ gelişmi diye..

Burhan
Burhan - 1 yıl Önce

Helal olsun. Vekil gibi vekil

Scarface
Scarface - 1 yıl Önce

Elazığlı arkadaşlar sakın bi daha ni yerde Elazığ köy oldu diye ağlamayın , Evet Elazığ köy oldu sizin gibi köy eşekleri yüzünden , ulan adamın sanki çok ihtiyacı var Elazığlı adamın evinin yapılmasına size Zülfü gibi Metin gibi hakaret eden lazım

Gakko
Gakko - 1 yıl Önce

Götür memleketen ne işin var Elazığda.Sana zındık oy yok .Edebiyat yaparak milleti kandıracağını zannediyorsun.

Bedo
Bedo @Gakko - 1 yıl Önce

sen yine Büyük Zülfü Ve küçük Zülfüden vazgeçme

hüseyin
hüseyin - 1 yıl Önce

biz kk dahil
23 vekil bekliyoruz

Elazığlı
Elazığlı - 1 yıl Önce

Ben gelmesinlermi dedim taaaa deprem zamaninda geleceklerdi nerde bu vekiller hala geliyolar hala geliyolar ufku geniş kardeş seni.

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Bu ve bunun ata dedeleri yüzünden bu memleket geri kaldı. Uyan Elâzığ bu ve bunun gibilerinin oyununa gelme. Demiyorum x partiye oy verin bu ve bunun gibilerine vermeyin kime verirseniz verin yazık etmeyin bu memlekete.

Okan
Okan @Mehmet - 1 yıl Önce

Aynen dostum. 70 yılı aşkın süredir de zaten ülkeyi sağ partiler değil, CHP yönetiyor(!)


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109