Eski Devlet Hastanesine Aileler Yerleşti

Elazığ'da meydana gelen 6,8'lik depremde evleri hasar görüp çadırlarda yaşayan aileler için hazırlanan eski hastane binası yaklaşık bin kişiye geçici barınak oldu. Binada konaklayamaya başlayan vatandaşlar devlete ve millete teşekkür ettiler.

Eski Devlet Hastanesine Aileler Yerleşti

Elazığ Valiliği’nin talimatıyla, Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilgili tüm kuruluşların destekleriyle 2 yıldır atıl durumda bulunan eski devlet hastanesi,yapılan düzenleme ile depremzedelere sıcak yuva oldu.

Jandarma aracılığı ile alan taraması yapılarak ve hasta, engelli ve çocukları bulunan aileler başta olmak üzere odalara yerleştirilen ailelere Kızılay ve Elazığ Belediyesi tarafından da 3 öğün yemek veriliyor.

Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Kömürlü,10 günlük çalışma sonucunda vatandaşların kullanımına açıldığını söyledi.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
DOĞRUYU HAKKIYLA SÖYLER
DOĞRUYU HAKKIYLA SÖYLER - 1 yıl Önce

Devletimizinden ALLAH razı olsun eksikliğini göstermesin deprem günü itibari ile yanımızda olan Bakanlarımız da sağolsunlar. ama bakanlarımızdan bir isteğimiz var bu elazığı bu hale getiren eski yeni siyasetçiler ve belediye başkanlarından görevini yerine getirmeyen kentsel dönüşümü rantsal çeviren herkesten şikayetçiyiz.( yeni toki 4 katlı yıktırıp yerine 12 katlı yaptıran )nasıl ki tren kazasında ölüm olduğunda makinist ve işçi taksirli şuç teşkil ediyorsa bunlarda suçludur. Ölen kardeşlerimize yazık değilmi niye çürük binaları kullanırdın niye yıktırmadın yenisi yaptırmadın Allah hesabını sorsun

SIRADAKİ HABER

banner103