Esnafımızın Sorunlarının Çözümü İçin Çalışıyoruz

Elazığ Halıcılar Derneği Başkanı Hakan Pamukçu, Elazığ’daki halıcı esnafının sorunlarının çözümü için mücadele ettiklerini söyledi.

Esnafımızın Sorunlarının Çözümü İçin Çalışıyoruz

Elazığ Halıcılar Derneği Başkanı Hakan Pamukçu, dernek olarak 20’ye yakın üye ile yola çıktıklarını söyledi.

“TÜKETİCİYİ KANDIRIP SICAK PARALARI ALIP BURADAN GİDİYORLAR”

Elazığ’da halıcılık sektörünün iyi noktalarda olduğunu ifade eden Hakan Pamukçu, sorunların çözümü noktasında da mücadele ettiklerini belirterek “ Elazığ Halıcılar Derneği olarak 20’ye yakın üyemiz ile ortaya çıktık. Elazığ’da malum halı sektörü güzel bir yerde. Bunun ile ilgili çalışmalarımız oldu. Esnaf abilerimiz kardeşlerimiz ile bir araya gelmeye çalışıyoruz. Ara sıra toplantılar yapıyoruz. Bunlar ile ilgili ciddi bir çalışmamız lazım. Özellik ile naylon halı satan dışarıdan gelen insanlar Elazığ’ın yerel esnafına ciddi zararlar veriyorlar. 40 – 45 gün bir süre zarfında tüketiciyi kandırıp sıcak paraları alıp buradan gidiyorlar. Biz buna karşı mücadele ediyoruz. Esnafa abilerimizden kardeşlerimizden de ricamız dernek olarak bunlar ile mücadele etmemiz” ifadelerini kullandı.

Hakan Pamukçu, Halıcı Esnaflarına banka hesaplarına kontrol etmeleri çağrısında bulunarak “ Komisyon adı altında yüksek meblağlarda ücret kesiliyor. Yazık günah bunlar ile alakalı esnaf abilerimizi kardeşlerimizi uyarıyorum. Bankalardaki hesaplarını kontrol etsinler” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103