ETSO Biyogaz Tesisinin Açılışı Gerçekleştirildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından şehre kazandırılan Biyogaz Tesisi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.  Tesisten elde edilen kazancın yıllık %2 buçukluk kısmı, Elazığ’daki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

ETSO Biyogaz Tesisinin Açılışı Gerçekleştirildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’yla -  Elazığ Ticaret Borsası’nın iş birliğinde gerçekleştirilen, “Elazığ Ekonomisine Değer Katanlar” programı kapsamında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Elazığ’a kazandırılan Biyogaz Tesisi Açılış Töreni gerçekleştirildi.

Merkeze bağlı Cevizdere Köyü’ndeki törene AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Cemil Çiçek, TOBB Başkanı Rifat Hisarcılıklıoğlu, ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Enerji Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar, Biyogaz Tesisi ile ilgili bilgiler verdi.

YAŞAR: BÖLGESİ İÇERİSİNDE FAALİYET GÖSTERECEKTİR

Başkan Yaşar, “Enerji AŞ olarak ilimizde 57 iş insanının bir araya gelmesiyle ortaya gelen bu yatırım, 6 mv lisanslı biyogaz enerji üretim tesisi ve 30 bin ton yıl kapasiteli organeminarel gübre fabrikası olarak planlanmış olup bugün açılışını yapacağımız tesis 3 mv yatırımın ilk etabı olacaktır. Yatırımımızın tamamı ortaklarımızın %100 öz sermayesi ile yapılmış olup tesisimiz Besi Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faaliyet gösterecektir. Dolayısıyla Besi Organize Sanayi Bölgemizde faaliyete girdiği zaman çevreci, sıfır atık politikalarına uygun örnek bir organize sanayi bölgesi olacaktır. Ayrıca Biyogaz tesisimiz yıllık yaklaşık 360 bin ton karbon salınımını engelleyecek ve prosesimizden çıkan kompos gübrenin modern tesislerde işlenmesiyle yaklaşık 30 bin ton organemineral gübre olarak ülkemiz tarımına destek verecektir” dedi.

Yaşar, tesisin yıllık kazancının bir kısmını ihtiyaç sahiplerine bağışlayacaklarını ifade etti.

Daha sonra ETSO Anonim Şirketi Biyogaz Tesisinin açılışı yapıldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcılıklıoğlu program sonunda Enerji Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar’a plaket takdim etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109