ETSO İle MTSO Kardeş Oda Oldu

Elazığ TSO ile Malatya TSO arasında kardeş oda protokolü imzalandı.  

ETSO İle MTSO Kardeş Oda Oldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) binasında düzenlenen protokol imza törenine Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Asilhan Arslan ile iki odanın yönetim kurulu ve meclis üyelerinden yoğun katılım gerçekleşti.

ARSLAN: ŞEHRİN KALKINMASI İÇİN MUAZZAM FAALİYETLERDE BULUNDULAR

Malatya ve Elazığ’ın öteden beri kardeş olduğuna vurgu yapan Başkan Arslan, “Oğuzhan başkanımız ve ekibi, ben ve ekibim göreve geldikten sonra büyük bir sinerji ve ortak akıl yönetim modeli yürüttük. Etle tırnak gibi, kardeş gibi birlikte hareket ettik. Oğuzhan başkanımızın ve yönetiminin şuana kadar Malatya ekonomisine sonsuz katkıları oldu, bunun şahidiyiz. Vizyonerlikleri ile risk alarak şehrin kalkınması için muazzam faaliyetlerde bulundular. Malatya-Elazığ kardeşliği tarihe baktığımız zaman binlerce yıla dayanır. Günümüzde de gerek ticarette gerekse sanayide birbiriyle kaynaşmış, iç içe girmiş bir yapıya sahip. Ben Oğuzhan başkanıma bizlere bu fırsatı verdiği için sonsuz teşekkür ediyorum. İmzalayacağımız kardeşlik protokolünün hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.  

SADIKOĞLU: ELAZIĞ TSO İLE ÖZELLİKLE DEPREM DÖNEMİNDE CİDDİ BİR İŞBİRLİĞİMİZ OLDU

Malatya TSO olarak bölgedeki tüm şehirleri, oda ve borsaları kardeş olarak, yol arkadaşı olarak gördüklerini belirten Başkan Sadıkoğlu, “Elazığ TSO Başkanımız Asilhan Arslan kardeşimizle her daim dirsek teması halindeyiz. Şehirlerimizin ekonomik olarak gelişimi noktasında aynı vizyonda çalışıyor, sık sık istişare ediyoruz. Bugün bu durumu, kardeş oda protokolüyle resmiyete dökeceğiz. Elazığ TSO ile özellikle deprem döneminde ciddi bir işbirliğimiz oldu. Bizlerin girişimi ve TOBB’un da desteği ile ilimize gönderilen 120’yi aşkın yardım tırlarından Malatya’ya lazım olanı Malatya’ya, Elâzığ’a lazım olanı da Elâzığ’a iletmek suretiyle güçlü birlikte çalışmamız oldu. Elazığ, bölgemiz için önemli bir şehir. Özellikle madencilik sektörü başta olmak üzere birçok alanda ciddi ihracat rakamları olan Elazığlı sanayicimizin bu gayreti bizleri mutlu ediyor. 2020 yılının Ocak ayında yaşadığı depremin ardından hızlı bir toparlanma içerisine giren Elazığ’dan, 2021 yılının ilk 7 aylık döneminde 192 milyon dolar gibi bir ihracat yapılmış olması bölgemiz ve ülkemiz ekonomisi adına sevindiricidir” dedi.

SADIKOĞLU: DÜNYADA PAYLAŞINCA ARTAN TEK ŞEY BİLGİDİR

Başkan Sadıkoğlu, “Dünya çapında ekonomide büyümenin en önemli unsuru ortak hareket etme kültürüne sahip olmaktır. Bugünden sonra, Malatya ve Elazığ’ın sanayisi, ticareti, turizmi gibi birçok alandaki faaliyetlerinin gelişmesine katkıda bulunmayı, sosyal ve kültürel faaliyetlerde birlikte hareket etmeyi ve aramızda bilgi paylaşımı yapmayı hedefliyoruz. Çünkü dünyada paylaşınca artan tek şey bilgidir. Bugünden sonra ülkemiz ekonomisine ve üyelerimize yarar sağlayacak projeleri birlikte uygulayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hiç şüphesiz ki atacağımız bu imzalar odalarımıza da önemli değerler katacak. Kardeş Oda Protokolümüzün, odalarımıza şehirlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dolandırıcılara dikkat
Dolandırıcılara dikkat - 6 ay Önce

Bu kofiklere dikkat ede bizimkiler başganı dolandırıcı çıktı valinin adına iş yapıp kendi şirketine çıkar sağlamış malatya haberlerinden bakın

Halan
Halan - 6 ay Önce

Bunlardan kardeş değil olsa olsa Hain ve Dolandırıcı olur, aman dikkat.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109