ETSO Mart Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ’da hazırlana projelerde sürdürülebilirlik eksikliğinin olduğunu söyledi.

ETSO Mart Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı meclis toplantısıMeclis Başkanı Ahmet Yaşar başkanlığında gerçekleştirildi.

YAŞAR: MESLEK KOMİTELERİMİZİN HİZMETLERİNİ DEĞERLİ BULUYORUZ

Törende bir konuşma yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, “Meslek Komiteleri üyelerimizin tabandan gelen sesini Odanın yönetim organlarına taşıyan mekanizmadır. Bu mekanizmanın doğru işlemesi halinde tüm sektör ve zümrelerin talep ve sorunlarının ilgili makamlara taşınması mümkün olmaktadır. Odamız Meclisi olarak Meslek Komitelerimizin verimliliğinin yükseltilmesi hususunda çok ciddi adamlar attık. Yönetim Kurulumuzun önerisi ile Meslek Komiteleri Çalıma Komisyonu kurduk. Başkanlığına Meclis Başkan Vekilimiz Sayın Veli Aksu’yu getirdik. Komitelerin çalışmasından Yönetim Kurulumuzun da anlık haberdar olması için Yönetim Kurulu Muhasip Üyemiz Sayın Zülfü Altıntaş’ta yine kurulda yer alıyor. Meslek Komitelerimizin organizasyonun bağlı olduğu Odamız Basın Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürü Sayın Etem Yalın ile Meslek Komiteleri Sekreterya Sorumulsu Sayın Serkan Özdemir’de yine Komisyonda yer almaktadır. Komisyonumuz 2021 yılı ile birlikte yeni bir dönem başlatmış olup, Meslek Komiteleri hedefleri belirlenmiş ve bu hedefler doğrultusunda çalışmaya başlanmıştır. Komisyonumuz tarafından hazırlanan rapor ile 2018-2020 döneminde Meslek Komitesi Üyesi olarak çalışmaları ile değer katan üyelerimize teşekkür edilmesi ve tüm Meslek Komite Üyelerinin teşvik edilmesi amacıyla plaket verilmesi kararlaştırılmıştır” dedi.

ARSLAN: STRATEJİK VİZYON PLANI ELAZIĞ’IN GELECEĞİDİR

İlimizin ticaretinin gelişmesi, sanayisinin güçlenmesi, yeni yatırımlar kazanması, işsizliğinin önlenmesi ve bölgemizde bir çekim merkezi olması için yaptığımız çok titiz çalışma ve araştırmalar da bugüne kadar çok önemli çalışmalar yapılmasına karşın sürdürülebilirlikten yoksun olması ve kurumlarda yönetim değişiklikleri ile birlikte yapılan tüm hazırlıkların raflara kaldırıldığına şahit olduk. Bu nedenle önceliğimiz; ilimizde yöneticiler değişse bile, değişmeyen tek gerçeğin ilin kalkınma yolunda ortaya koyduğu hedeflere sadık kalınması olduğu gördük. Bu nedenle Elazığ’ın tabiri caizse kırmızı kitabını yazdık. Elazığ ekonomi ve sanayisinin gelişimi için stratejik vizyon planı olarak, ilimiz yöneticileriyle paylaştığımız ve tüm paydaşlarımızla birlikte üzerinde çok titiz çalışmalar yaptığımız, bu stratejik vizyon planı Elazığ’ın geleceğidir” diye kaydetti.

ARSLAN: STRATEJİK PLANININ NE KADAR DEĞERLİ OLDUĞUNU BİR KEZ DA GÖRMEKTEYİZ

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, “24 Ocak 2020 yılında ilimiz büyük bir deprem felaketi yaşamış ve tüm ekonomik dengeleri bozulmuştur. Tüm resmi istatistikler ve odamız tarafından yapılan tüm çalışmalarda her alanda çok büyük bir gerileme yaşandığı ve bu durumun ilimizin geleceği açısından kabul edilemez olduğu görülmüştür. Odamızın tarafından 2018 yılında start verilen, Elazığ vizyon stratejik planının bugün ne kadar değerli olduğunu bir kez da görmekte ve başlattığımız bu çalışmaların ilimizin geleceği olduğuna şahitlik etmekteyiz” diye konuştu.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Mart ayı Meclis Toplantısında 2018-2020 döneminde Meslek Komitelerinde başarılı çalışmalar icra eden Meslek Komitelerine düzenlenen törenle plaket verildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 17:44
banner107
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103