ETSO Tarafından Paydaş Analiz Toplantısı Gerçekleştirildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2019 Yılı Paydaş Analiz toplantısı düzenlendi. Toplantıda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan odanın çalışmaları hakkında da bilgilendirme yaptı.

ETSO Tarafından Paydaş Analiz Toplantısı Gerçekleştirildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 2019 Yılı Paydaş Analiz toplantısı düzenledi.

Toplantıya; Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güder, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, kurum müdürleri, STK Temsilcileri, oda yöneticileri ve davetliler katıldı.

YAŞAR: ŞEHİRDEKİ EKİBİN BİRLİK RUHU VE YATIRIMCIYA VERDİĞİ GÜVEN ÇOK ÖNEMLİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ’ın kabuğunu kırmaya başladığının altını çizerek “Son 2 yılda şehrimizde gerçekten güzel gelişimler olmaya başladı şehrimiz kabuğunu kırmaya başlıyor özellikle istihdam açığımızın giderilmesi anlamında sanayide tekstil sektöründe şehrimize çok güzel yatırlımlar gelmeye başladı bunları hepimiz yakinen takip ediyoruz. Şehrimize bu yatırımların gelmesi kendiliğinden olan bir durum değil şehirdeki liderlerin,  ekibin birlik ruhu ve yatırımcıya verdiği güven çok önemli bazen kulağıma 6. bölge olduğumuz için bu yatırımlar geliyor ama bildiğiniz gibi 6. Bölgede 23 tane il var yatırımcıyı bu 23 il arasından alıp bu şehre çekmek adına bugüne kadar Sayın Valimiz bize öncülük etmesi verdiği destekler iş dünyası olarak bizler için çok önemliydi” diye konuştu.

YAŞAR: ÖNÜMÜZDE Kİ 2 YIL İÇİNDE ŞEHRİMİZE BÜYÜK YATIRIMLAR YAPILACAK

Şehre gelecek yatırımlara da değinen Yaşar, “Bu yatırımcılar gerçekten bu güvene bu desteğe ve kurumlar arası senkronizasyona inanarak, güvenerek bu şehre yatırım yapmaya başladı. Bundan sonra önümüzdeki 2 yıl içinde de birkaç tane daha çok büyük yatırımlar şehrimize yapılacak” ifadelerini kaydetti.

ARSLAN: NEYDİ AMAÇ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan,  "Amaç; Şehrin Ekonomisinin Kırmızı Kitabının oluşması, yol haritalarının belirlenmesiydi. Amaç;  Gerektiğinde insiyatif alınarak, şehrin ekonomisinin tüm çarklarının ihmal edilmeden dizayn edilmesiydi.Turizmi, Kültürü, Yemek Sanatı, Musikisi, Sanayisi, Tarım ve Hayvancılığı, Bilişim ve Teknolojisi ve daha bir çok alanı atlamadan, ihmal etmeden birlikte çalışma prensibi ile, şehrin meselelerine hep birlikte eğilmemizin sağlanmasıydı amaç.Hiyerarşi temelinde, samimiyetle paylaşılan yönetişim metodu yönetimiyle oldu bu kazanım. Bu kazanımın bu birlikteliğin elde edilmesinde; Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Rektörümüze, Kurum Müdürlerimize, STK’lara ve tüm profesyonel kadrolara sonsuz teşekkür ediyorum. Bu kazanım, imrenilerek bakılan ve örnek alınan değerli bir kazanımdır.Unutmayınız ki; Ben değil, biz diyen Bizler, Hakkın rızasını halkın takdirini kazanacaktır.Bizler Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticileri olarak, Enaniyetin değil, Tevazunun Sorunun değil, Çözümün bahanenin değil, hizmetin bir parçası olma misyonu ile hareket ediyoruz. Profesyonelliğin, Samimiyetin, Dertlenmenin, Mücadele etmenin sonucu, inşallah başarı olacaktır. Bu başarının kazananı, El-Azizin Aziz insanları ve ülkemiz olacaktır. Ve çok iyi bilinmesini istiyoruz ki; Bizim bundan başka derdimiz ve gayemiz yoktur" diye konuştu.

ARSLAN; 4 ANA BAŞLIKTA TOPLANAN ÇALIŞMALARI ANLATTI

Başkan Arslan, 01 Nisan 2018 ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında ETSO’nun Stratejik Plan hedefleri doğrultusunda 4 ana başlık altında toplanan çalışmalarını anlattı.

ARSLAN: HEDEFİMİZ ÇALIŞMALARI DEVAM ETTİRMEK VE SONUÇLANDIRMAKTIR

Öte yandan Başkan Asilhan Arslan, 2019 yılı içerisinde sizlerle sürekli işbirliği ve iletişim halinde ilimiz için çok değerli hizmetler ve çalışmalar gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Hedefimiz 2020 yılında sonuç odaklı ve tüm kesimlerin hissedeceği çalışmaları devam ettirmek ve sonuçlandırmaktır. Oda olarak biz bu doğrultuda mesai kavramından uzak şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İlimiz bulunduğu coğrafyada sahip olduğu avantajlar ve potansiyel kaynakları ile kalkınma ve gelişmeye en müsait illerin başında gelmektedir. Beşeri sermayesi, zengin turizm potansiyeli, yeraltı kaynakları, tarım ve hayvancılıktaki avantajları, sanayi kültürü, jeopolitik konumu, ulaşım imkanları, su varlıkları gibi bir çok önemli avantaj ve fırsatlara sahiptir” dedi.

ARSLAN: ÇOK DEĞERLİ HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRMEKTEYİZ

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “Sayın Valimiz başta olmak üzere, ilimizin tüm vekilleri, yerel yöneticileri, kurum ve kuruluşlarımız ile Sivil Toplum Örgütlerimizle 1 Nisan 2018 yılından beri çok değerli hizmetler gerçekleştirmekteyiz. 2020 yılında inşallah bu yönetişim modelimiz ile çok daha iyi noktalara ilimizi taşıyarak halkımızın yaşam standartlarını yükseltecek ve ilimizi ülkemizde yaşanabilir iller sıralamasında ilk 5 ilden biri haline getireceğiz. Bu hedef ve inanç doğrultusunda sizlerin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de desteklerinizi bekliyor, Bu vesile ile bir kez daha; katılım ve gayretleriniz için kalbi teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

DEMİRDAĞ: PROJELERE BAP KAYNAKLARINDAN İKİ KATINA KADAR FAZLA DESTEK VERDİK

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, üniversite sanayi işbirliğine vurgu yaparak “Sanayi projelerine, Üniversitemizin BAP kaynaklarından iki katına kadar fazla destek verdik. Birisi sanayi odaklı bir proje yapacaksa bu kişiye vereceğimiz bir rakam varsa bunun iki katına kadar çakarak arkasından yüzde elli ye kadar artırma payı var o açıdan önemsiyoruz. Akademik yükseltmelerde patent TÜBİTAK projesi Avrupa Birliği projelerini ve topluma yararlı projeleri zorunlu hala getirdik ve bunları yaptıklarında eski ve yeni olarak değerlendirdik yeni hallerinde sadece Eğitim Öğretim değil aynı zamanda toplumum ihtiyaçlarını karışlayacak, toplumun ihtiyaçlarına çözüm odaklı projeler geliştirmelerini istedik” dedi.

DEMİRDAĞ: ARAŞTIRMA GELİŞTİRME FAALİYETLERİNE 10 MİLYON ’UN ÜZERİNDE AÇIK DESTEK VERİYORUZ

BAP kaynaklarından her yıl ortalama 10 Milyon ’un üzerinde kaynak alt yapı ve araştırma geliştirme faaliyetlerine açık destek verildiğini ifade Demirdağ, “Bunun haricinde yine AB ile TUBİTAK’ı da kattığımızda ortalama 10 –15 Milyon civarında sadece üniversitemiz Eğitim Öğretimini geliştirme yanında ARGE faaliyetleri geliştirmek açısında ciddi kaynak aktarımı yapıyoruz. Temsilciklerimizle, Kamu Sanayi İş Birliği Merkezi yine Organize Sanayi Bölgesinin içindeki temsilciliğimizle yine İŞKUR’daki temsilciliğimizle yine birçok paydaş kuruluşlarımızla ortak temsilcilikler ve ortak iş birliklerini artırmaya yönelik ofislerimizi kurduk bundan sonrada hedefimiz yine TSO ile birlikte temsilcilikler kurmak” açıklamalarını kaydetti.

DEMİRDAĞ: LABORATUVARLARI ÇEŞİTLENDİRMEYE GAYRET GÖSTERİYORUZ

Prof. Dr. Demirdağ, öte yandan “Biz Fırat üniversitesinin Bilgi Sistemini güncelleyerek envanterimizi çıkardık birincisi insan kaynakları envanterimiz laboratuvar alt yapımız, ve akredite olan laboratuvarlarımız var devam etmekte olan çalışmalarımız var onları da yine bu bilgi sistemine dahil edeceğiz ve dahil ettiğimizde hangi laboratuvar hangi hizmetleri yapabilir mesela İnşaat Mühendisliğinde asfalt veya yapı veya beton gibi akredite olmuş laboratuvarları çeşitlendirmeye gayret gösteriyoruz çoğunun eksiklerini tamamladık tamamlamaya da gayret ediyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 00:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109