ETSO’da Yazar Cengiz Aytmatov’un Belgeseli İzlendi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının resmi davetiyle Elazığ’a gelen Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’e, Hazar Şiir Akşamlarına katılan ünlü edebiyatçı Cengiz Aymatov’un belgeseli izlettirildi

ETSO’da Yazar Cengiz Aytmatov’un Belgeseli İzlendi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının resmi davetiyle Elazığ’a gelen Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’e 2007 yılında Hazar Şiir Akşamlarına katılan merhum Cengiz Aytmatov’un Elazığ programı ile ilgili MANAS Kültür evi tarafından hazırlanan belgesel izletildi

Programda bilgiler aktaran Manas Kültür Evi Kurucusu Şener Bulut, Aytmatov’un Elazığ hatıralarının çok kıymetli olduğunu söyledi.

Eğitimci Yazar Bedrettin Keleştimur, Kent Konseyi Başkanı Rüstem Kadri Septioğlu ve İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Başkanı Prof. Dr. Zakir Azizov da, Aytmatov ile ilgili düşüncelerini dile getirdiler.

Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev de, kardeş şehirde olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, Aytmatov’un eserlerinin dünya dillerine çevrildiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner109

banner117