Evcil Hayvanlara İlk Yardım Anlatıldı

Fırat Üniversitesi Hayvanları Koruma Topluluğu tarafından düzenlenen eğitim seminerinde evcil hayvanlara ilk yardım anlatıldı

Evcil Hayvanlara İlk Yardım Anlatıldı

Fırat Üniversitesi Hayvanları Koruma Topluluğu tarafından “Veteriner Hekim Müdahale Edene Kadar Evcil Hayvanlara İlk Yardım Eğitimi” verildi.

ŞENER: GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYABİLMEMİZ İÇİN BÖYLE BİR EĞİTİMİ GEREKLİ GÖRDÜK

Fırat Üniversitesi Hayvanları Koruma Topluluğu Başkanı Beyza Berfin Şener, “Bildiğiniz gibi ilk yardım konusu birazcık hassas bir konu. Çünkü veteriner hekim olmayan kişilerin ya da öğrencilerin bu süreçte hayvanlara müdahale etmesi yasak. Ama en azından yaşanan paniğin önüne geçebilmek için ve hayvanların can güvenliğini sağlayabilmemiz için böyle bir eğitimi gerekli gördük” ifadelerini kullandı.

ÖZEN: SOKAK HAYVANIN VEYA EVCİL HAYVANLARIMIZIN HAYATTA KALMALARINI SAĞLAYABİLECEĞİMİZİ UMUYORUM

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Topluluk Danışman Hocası Prof. Dr. Rahşan Özen, “Çevremizde çok fazla insan bize yaralı bir hayvan gördüğünde ne yapması gerektiğini, trafik kazası geçirmiş bir hayvana nasıl yaklaşılması gerektiğini soruyorlardı. Bu konuda en doğru bilgiye ulaşmaları için veteriner hekime ulaşmadan önce veteriner hekim müdahalesi yapılmadan önce insanların hayvanlara ne şekilde yardım edebilecekleri konusunda bir etkinlik hazırladık. Bu etkinlikle daha fazla sokak hayvanın veya evcil hayvanlarımızın hayatta kalmalarını sağlayabileceğimizi umuyorum” şeklinde konuştu.

Seminer Araştırma Görevlisi Dr. Eren Polat’ın verdiği eğitim ile devam etti. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2023, 15:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109