Evren ve Canlılar Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

Elazığ İl Özel İdaresi Elazığ Bilim Merkezi etkinliği kapsamında “evren ve canlılar “ konulu söyleşi programı düzenlendi.

Evren ve Canlılar Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

Elazığ İl özel idaresine bağlı Elazığ Bilim Merkezi’nde söyleşi programı etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte evren ve evrendeki canlılar konusuna ilgi duyan çocuklar İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Talat Saygaç’ın sunumunu keyifle dinledi.

AYDOĞAN: KÜÇÜK FARKINDALIKLA YOL ALABİLİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Elazığ Bilim Merkezi Sorumlusu Duygu Aydoğan, “İnsanların uzayda büyük yollar kat ettiği çağda umarım sizlerde de küçük bir farkındalık oluştururuz. Ve hep birlikte bu günden itibaren küçük farkındalıkla yol alabiliriz diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

SAYGAÇ: GÜNEŞİN GÖRÜNTÜSÜNÜ BÜYÜTSEK MERKÜR KÜÇÜCÜK

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Talat Saygaç, “Türkiye dünyada ne kadar küçük kaldı? Aşağıda Arabistan var, sol tarafta Afrika var, Asya’nın kendisi var, Sibirya var, Amerika dünyanın öbür tarafında kalmış vaziyette. Hani nerede arsa kavgacıları? Türkiye’de ama nerede oldukları belli değil. Minnacık kaldılar. O kavga edenler. Eğer güneşimiz sol tarafta bir pidenin kenarı gibi kalsa. Güneşin görüntüsünü büyütsek Merkür küçücük. İlk gezegen” dedi.

HABER: SITKI TAŞEL

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 16:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109