Eximbank Uygulama ve Süreçleri İstişare Toplantısı Yapıldı

Eximbank uygulama ve süreçlerine yönelik istişare toplantısı TOBB Başkanı ve aralarında ETSO Başkanı Asilhan Arslan’ın da bulunduğu oda ve borsa başkanlarının katılımı ile video konferans aracılığıyla yapıldı. Toplantıda iş dünyasının Eximbank’tan beklentileri dile getirildi.

Eximbank Uygulama ve Süreçleri İstişare Toplantısı Yapıldı

Eximbank Uygulama ve Süreçlerine Yönelik İstişare Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı  Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Eximbank Genel Müdürü Ali Güney ve Eximbank bürokratları ile aralarında ETSO Başkanı Asilhan Arslan’ın da bulunduğu Oda ve Borsa Başkanlarının katılımı ile  video konferans aracılığıyla yapıldı.​

Toplantıda iş dünyasının Eximbank’tan beklentileri dile getirildi…

HİSARCIKLIOĞLU: BİRLİKTE ÇÖZÜM ARAYACAĞIZ

Hisarcıklıoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Eximbank’ın iş dünyası tarafından daha etkin nasıl kullanılabileceğinin içinden geçilen süreçte daha fazla önem kazandığını ifade ederek, “Zira, özellikle içinde bulunduğumuz yeni ortamda, Eximbank’ı ve ürünlerini, iş dünyamıza daha iyi anlatmamız gerekiyor. Mesela e-ihracat, giderek daha fazla önem kazanıyor. Tasarım ve yazılımın öne çıkmasıyla birlikte, hizmet ihracatının önemi artıyor. Tüm bu alanlarda da ihracatımızın daha fazla desteklenmesine ihtiyaç var. Ayrıca sahada ve uygulamada tereddütler yaşanıyorsa, bunları da girişimci dostlarım dile getirecek ve burada birlikte çözüm arayacağız” dedi.

TURAGAY: SİGORTA VE GARANTİ PROGRAMLARI İLE DESTEKLEMEKTEDİR

Toplantıda daha sonra Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay konuştu. Bakan Yardımcısı Turagay, Eximbank’ın ihracatçıların ihracata hazırlık aşamasındaki finansman ihtiyaçlarını çok uygun maliyetlerle finanse ettiğini belirterek, “Türkiye’de ihracatın kurumsallaşmış tek asli teşvik unsuru olan Türk Eximbank bu amaca yönelik olarak ihracatçıları, ihracata yönelik üretim yapan imalatçıları ve yurt dışında faaliyet gösteren müteahhit ve girişimcileri kısa, orta ve uzun vadeli nakdi ve gayrinakdi kredi, sigorta ve garanti programları ile desteklemektedir” dedi.

TURAGAY: RAHATLATACAK ADIMLAR ATMIŞ OLACAĞIZ

Toplantıda dile getirilen sorunları ve talepleri hassasiyetle değerlendireceklerini ve çözüm için samimiyetle çaba göstereceklerini kaydeden Turagay, “Pandemi sürecinde ihracatçılarımızın yaşadıkları problemleri biliyoruz. Bu toplantıda iletilen sorunları da not alıp çözüme kavuşturmaya çalışacağız. İnşallah sektörlerimizin ihracatını artıracak, onları rahatlatacak adımlar atmış olacağız” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109