Farkındalık Oluşturmak İçin

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından10 Mayıs Dünya Sağlık için hareket et ve 22 Mayıs Avrupa Obezite günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Farkındalık Oluşturmak İçin

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen ve İl Sağlık Müdürlüğünce de “10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et” ve “22 Mayıs Avrupa Obezite Günü” ne dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak üzere etkin rol aldığı çeşitli sağlıklı yaşam etkinlikleri düzenlendi.

10-11 ve 14 Mayıs tarihleri arasında olmak üzere Elazığ Merkez Ahmet AYTAR Meydanı, Akçakiraz Beldesi ve Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde düzenlenen etkinliklere stant çalışması ile katılan Sağlık Müdürlüğü idareci ve çalışanları sağlık yaşam konusunda çeşitli aktiviteler düzenledi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası çerçevesinde Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Rehabilitasyon Merkezlerinde tedavi gören hastaların Bisiklet turu, halay ve çeşitli oyun gösterileri ile şenlik havasında geçen etkinliklere katılan İl Sağlık Müdürlüğü katılımcılara; Sağlıklı Beslenme, Obezite, Fiziksel Aktivite, Hareketli Yaşam, Diyabet, Çölyak, Astım, Kalp, Hipertansiyon ve benzeri konularında sağlık temalı pankartlar eşliğinde bilgilendirmelerde bulundu. Müdürlüğümüz hekim ve Diyetisyenlerininde yer aldığı etkinliklerde standı ziyaret eden vatandaşlara boy-kilo ölçümleri yapılarak, Beden Kütle İndeksi değerlendirmesi ve önerilerde bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7